ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل ترک خوردگی تیر بتنی با استفاده از مکانیک شکست غیرخطی و به روش ترک پخشی

Year: 1383
COI: 178_6853389925
Language: PersianView: 3,425
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد رحیمیان - عضو هیئت علمی گروه عمران دانشکده فنی دانشگاه تهران
آرزو امدادی - دانشجوی دکترای سازه دانشکده فنی دانشگاه تهران
نیکلاس علی لیبر - دانشجوی دکترای سازه دانشکده فنی دانشگاه تهران

Abstract:

بررسی رفتار اعضای بتن مسلح نیازمند بررسی نحوه گسترش ترک و اثرات آن بر رابطه تنش –کرنش در محیط ترک خورده است. به دلیل وجود آرماتورهای مسلح کننده ،مکانیزم گسترش ترک در ناحیه مسلح شده عضو به صورت گسترش ریزترکها در مقابل گسترش ترک منفرد در ناحیه غیر مسلح بتن می باشد، به این دلیل استفاده از ترک پخشی برای مدلسازی اعضای بتن مسلح کاربرد مناسبی دارد. قابلیت کاربرد و دقت این روش بستگی تام به دقت مدلهای فرض شده برای رفتار بتن در فشار ،کشش و برش دارد. پس از انتخاب مدلهای رفتاری مناسب و بر پایه مفاهیم مکانیک شکست غیر خطی و روش ترک پخشی یک نرم افزار تحلیل تهیه شده است. با استفاده از نرم افزار تهیه شده چند تیر بتن مسلح و غیر مسلح مدلسازی و نتایج به دست آمده با نتایج آزمایشگاهی مقایسه شده است. نتایج در مورد تیر بتن مسلح و تیر غیر مسلح دارای ترک اولیه با نتایج آزمایشگاهی تطابق خوبی نشان می دهد اما در مورد تیر غیر مسلح بدون ترک اولیه که در تحلیل المان مرزی فرو جهش مشاهده شده است پس از عبور از بار حداکثر ناپایداری مشاهده می شود. این امر نشان دهنده آن است که استفاده از روش آزمایش کنترل تغییر مکان, امکان مدلسازی رفتار پس از بار حداکثر در بعضی از مسایل گسترش ترک را ندارد

Keywords:

مکانیک شکست غیر خطی , ترک , ترک پخشی , روش آزمایش کنترل تغییر مکان , اجزا محدود , تیر بتن مسلح

Paper COI Code

This Paper COI Code is 178_6853389925. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/227/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رحیمیان، محمد و امدادی، آرزو و لیبر، نیکلاس علی،1383،تحلیل ترک خوردگی تیر بتنی با استفاده از مکانیک شکست غیرخطی و به روش ترک پخشی،1st National Congress on Civil Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/227

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper تحلیل ترک خوردگی تیر بتنی با استفاده از مکانیک شکست غیرخطی و به روش ترک پخشی
عرفان نجف (1396/01/21): سطح مقاله بسیار بالا بود و کاربردی با تشکر

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 70,065
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support