ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد شبیه سازی مونت کارلو در تحلیل احتمالاتی روانگرایی

Year: 1392
COI: GEOTEC01_047
Language: PersianView: 818
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جلال کاسب زاده - دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک، دانشگاه صنعت آب و برق، تهران
علی نورزاد - عضو هیات علمی، دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور، تهران
احمدرضا محبوبی - عضو هیات علمی، دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور، تهران

Abstract:

تحلیل پدیده روانگرایی یکی از چالش برانگیزترین مسائل ژئوتکنیک لرزه ای است که در سالهای اخیر توجه بسیاری از محققین را به خود جلبکرده است. خسارات زیاد ناشی از این پدیده، محققین را به شناخت بهتر رفتار و آنالیز دقیقتر این پدیده ترغیب کرده است. ارزیابی پتانسیلروانگرایی به طور کلی شامل روش های قطعی و روش های احتمالاتی تحلیل روانگرایی می باشد. روش های قطعی علیرغم سادگی، قادر به درنظر گرفتن عدم قطعیت ها نمی باشد. با توجه به شرایط خاک و بارگذاریزلزله که ماهیتی تصادفی دارند،تحلیل قطعی این پدیده به نظرنمیرسد ازدقت کافی برخوردار باشد. تحلیل قابلیت اطمینان یکی از مناسب ترین روش ها برای در نظر گرفتن عدم قطعیت ها می باشد. این روش ها قادرهستند میزان عدم قطعیت ها را با توجه درجه اهمیت سازه به صورت کمی در طراحی لحاظ کنند. روش شبیه سازی مونت کارلو جزء روشهایدقیق آنالیز قابلیت اطمینان است که سازگاری مناسبی با پدیده های تصادفی مانند زلزله دارد. اگرچه روش قابلیت اطمینان روشی مفید برای تحلیلپدیده های ژئوتکنیکی است اما به دلیل کمبود اطلاعات آماری و ریاضی، استفاده از این روش برای اغلب مهندسین چندان ساده نیست. دراینمقاله با استفاده از روش شبیه سازی مونت کارلو یک مدل احتمالاتی و رابطه ای ساده بین ضریب اطمینان قطعی و احتمال روانگرایی برقرار شده تابدون نیاز به اطلاعات جامع آماری بتوان از مزیت های آنالیز قابلیت اطمینانبهره جست. روش پیشنهادی با دو مدل احتمالاتی توسعه داده شده توسط (Juang et al. ( 2012 و (Idriss and Boulanger ( 2010 سازگاری خوبی داشتهدر عین حال که نسبت به هر دو روش ذکر شده از دقت بالاتری برخوردار است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOTEC01_047. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/228468/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاسب زاده، جلال و نورزاد، علی و محبوبی، احمدرضا،1392،کاربرد شبیه سازی مونت کارلو در تحلیل احتمالاتی روانگرایی،The First Iranian Conference on Geotechnical Engineering،Ardabil،https://civilica.com/doc/228468

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • کاسب زاده، ج .نورزاد، ع.محبوبی، ا. (1392). "ارزیابیتا نیروانگراییخاکبهروشقا بلیتا ...
 • Cetin, O., Seed, R., Kiureghian, A., Tokimatsu, K., Harder, L. ...
 • Jha, S., and Suzuki, K. (2009). "Reliability analysis of Soil ...
 • Seed, H.B., and Idriss, I.. (1971). "Simplified Procedure for Evaluating ...
 • Idriss, I. M., and Boulanger, R. W. (2010). "SPT-Based Liquefaction ...
 • Phoon, K.K. (2008). "Reliability Based Design in Geotechnical Engineering ". ...
 • Liao, S., Veneziano, D. and Whitman, R.V. (1988), "Regression Models ...
 • Toprak, S. Holzer, T.L. Bennett, M.J. and Tinsley, J.C. (1999), ...
 • Juang, C, Ching, J., Lou, Z. and Ku, C. (2012). ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 23,271
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support