ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انتخاب رابطه ی بهینه ی عدد لوژان و مقدار نفوذپذیری معادل درعملیات تزریق پی سد سیمره

Year: 1392
COI: GEOTEC01_318
Language: PersianView: 1,795
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پروانه رضی - گروه مهندسی معدن، دانشگاه کاشان
مجید مسعود - گروه مهندسی معدن، دانشگاه کاشان
سعید سلطانی محمدی - گروه مهندسی معدن، دانشگاه کاشان

Abstract:

یکی از مشکلاتی که در بهره گیری مطلوب از سازههای مهندسی وجود دارد،نامناسب بودن شرایط زمین شناسی مهندسی در ساختگاه آنها می باشد. عملیات تزریق دوغاب سیمانی یکی ازروشهای بهبود شرایط زمین شناسی مهندسی و ژئوتکنیکی بکار گرفته می باشد ودر نهایتمنجر به ارتقاء سطح کاربری ساختگاه میگردد.برای آغاز عملیات تزریق، لازم است تاویژگی های زمین شناسی مهندسی ساختگاه مورد نظر همچون میزان نفوذپذیری محیط سنگی مورد بررسی قرار گیرد. یکی از آزمونهای متداول جهت تعیین میزان نفوذپذیری محیط سنگ آزمایشلوژان است.مقدار عدد لوژان و نمودار فشار-دبی حاصل از تست لوژان،مهمترین دادهی قابل نمایش در نمودار حفاری است. زیرا این مشخصه مستقیماٌ در ارتباط با نفوذپذیری مقطع است در حالی که از داده هایی چون وضعیت درزهخیزی ناحیه و RQD نمی توان وضعیت هیدرولیکی مقطع را بدرستی ارزیابی نمود. بعنوان مثال این که یک سنگ پی دارای نفوذپذیری یک لوژان است بدین معناست که در این محدوده توده سنگ در یک مقطع یک متری توانایی پذیرش یک لیتر آب در یک دقیقه تحت فشار یک مگا پاسکال را داراست.یکی دیگر از کاربرد های مهمنتایج این آزمون تهیه ملاک تزریق پذیری محیط است. هدف از این تحقیق انتخاب بهترین مدل و رابطه در تعیین میزان نفوذپذیری سنگ با استفاده از نتایج آزمون لوژان می باشد. در نهایت با برآورد میزان نفوذپذیری مقاطع ، کیفیت نفوذپذیری دوغاب سیمانی در فر آیند تزریق بررسیخواهد شد.

Keywords:

تزریق، دوغاب سیمانی، نفوذپذیری، آزمون لوژان

Paper COI Code

This Paper COI Code is GEOTEC01_318. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/228735/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضی، پروانه و مسعود، مجید و سلطانی محمدی، سعید،1392،انتخاب رابطه ی بهینه ی عدد لوژان و مقدار نفوذپذیری معادل درعملیات تزریق پی سد سیمره،The First Iranian Conference on Geotechnical Engineering،Ardabil،https://civilica.com/doc/228735

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • .کربلا، محمدامین، (1383)، «طراحیپردهی آببند سدآق‌چای»، پروژهی کارشناسیارشد، دانشگاه صنعتی ...
 • رضایی، بهراد، (1380)، « بررسیویژگیهای تزریقپذیری تودهسنگ ساختگاه پروژه سد ...
 • و ارائه‌ی مدل تحلی»پایاننامه کارشناسیارشد، دانشگاه صنعتی امیرکبیر. ...
 • کربلا، محمد امین، کتیبه، همایون، (388 1)، «تزریق دوغاب سیمانی ...
 • مسعودی، مجید، (7 138)، « ارزیابی، تحلیل و مدلسازی فرایندتزریق ...
 • فاروقحسینی، محمد، کاتسویاما، ک، وتوکوری، وی.اس، «درآمدیبرمکانیک سنگ» .ص -147 ...
 • فلاحنژاد، سعید، (386 1)، «مطالعات اولیه و مستمر در عملیات ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 5,840
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support