ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تخمین مقاومتفشاری تک محوری (UCS) ماسه سنگها با استفاده از آزمایش نفوذ

تخمین مقاومتفشاری تک محوری (UCS) ماسه سنگها با استفاده از آزمایش نفوذ
Year: 1392
COI: ICEGE08_243
Language: PersianView: 571
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام موسوی - دانشگاه تهران، دانشکده زمین شناسی
اکبر چشمی

Abstract:

آگاهی از مقاومت تکمحوریUCS) سنگها زمینها پیشرو در پیشبرد بهینه عملیات حفار ، پایدارساز دیواره چاهها نفتی وتونل ساز تأثیر بهسزایی دارد. ابداع روشی جدید به منظور تعیین غیرمستقیم مقاومت تکمحور سنگها در محلهایی که تهیه نمونهاستاندارد با مشکل مواجه است همواره مورد توجه محققین بوده است. تاکنون روشها مختلفی برا تخمین غیرمستقیم مقاومت تک محور پیشنهاد شدهاست، که آزمایش نفوذIndentation test) یکی از آنهاست. در این آزمایش، نفوذکننده با نرخ کرنش ثابت به درون نمونه نفوذ میکند، با ثبت بار اعمالی و کرنشمربوطه، منحنی نیرو- جابجایی ترسیم میشود. از منحنی مذکور میتوان پارامترها مدول نفوذIM)و نیرو انتقالی بحرانیCTF) را بهدست آورد، این پارامترها معیارهایی برا تخمین مقاومت تک محور سنگ هستند. در تحقیق حاضر ۱۰ نمونه ماسهسنگی از سازندها مختلف تهیه شده و پس از آمادهساز نمونهها و انجام آزمایش تک محور به رو مغزههای اسناندارد، خردههایی در اندازهها ۵ ،۳ و ۸ میلیمتر از آنها آماده شده و در دیسکها حاو رزین تثبیت شده است. سپس تعداد ۳۰0آزمایش نفوذ به رو این خردهها انجام گردیده و روابط تجربی بینCTF _UCSبرا هر اندازه مشخصبا ضریب همبستگی بالاتر از ۰.۷پیشنهاد گردیده است. علاوه بر آن روشی به منظور حذف اثر اندازه ذره و قطر نفوذ کننده پیشنهاد گردیده که بر اساس آن رگرسیون خطی با ضریب همبستگی ۰.۸۵ بین بینCTF _UCSنتیجه گیر شده است. صحت سنجی روش پیشنهاد با مقایسهUCSاندازه گیر شده از آزمایش استاندارد وUCSتخمین زده شده از روابط تجربی پیشنهاد شده در این تحقیق نشاندهنده شباهت ۸۶ درصد مقادیر اندازه گیری شده و تخمین زده شده میباشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICEGE08_243. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/233112/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسوی، الهام و چشمی، اکبر،1392،تخمین مقاومتفشاری تک محوری (UCS) ماسه سنگها با استفاده از آزمایش نفوذ،8th Conference of the Iranian Association of Engineering Geology and the Environment،Mashhad،https://civilica.com/doc/233112

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • احمدی ششده، ا.، (1390). "طراحی و ساخت دستگاه بارگذاری بر ...
 • American Society for Testing and Materials (ASTM, 1984).Standard test method ...
 • Bell, F.G., 1978. The physical and mechanical properties of the ...
 • properties. Engineering Geology Vol. 78, pp. 29-51. ...
 • _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ...
 • Ringstad, C., Lofthus, E.B., Sonstebo, E.F., Fja r, E.. Zausa, ...
 • Santarelli, F.J., Marshala, A.F., Brignoli, M., Rossi, E., & Bona ...
 • Zoback, M.D., Barton, C.A., Brudy, M., Castillo, D.A., Finkbeiner, T., ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 76,566
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support