ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه آزمایشگاهی کاهش غلظت آلاینده های آلی، هیدروژن سولفید و آمونیاک محلول در پسآب مخازن Slops پالایشگاه شیراز

Year: 1392
COI: BIOREMEDIATION01_081
Language: PersianView: 428
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

محمدرضا طالعی - دانشجوی کارشناسی ارشد
فریدون اسماعیل زاده - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه شیراز
داریوش مولا - عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه شیراز

Abstract:

پسآب خروجی از مخازن سلاپس پالایشگاه شیراز دارای غلظت بالای مواد آلی ، هیدروژن سولفید و آمونیاک است که به صورت محلول وجود دارند. به علت غلظت بالای آلاینده های موجود در این پسآب تصفیه بیولوژیکی به طور مستقیم امکان پذیر نمی باشد. استفاده از روش های اکسیداسیون پیشرفته شیمیایی باعث افزایش قابلیت تجزیه پذیری بیولوژیکی پسآب شده که بسته به نوع آلودگی های پسآب می تواند پیش از تصفیه بیولوژیکی مورد استفاده قرار گیرد. تعیین پارامترهای موثر در اکسیداسیون پیشرفته شیمیایی از این حیث که تاثیر بسزایی در میزان رشد باکتری ها و جلبک ها در مرحله تصفیه بیولوژیکی ایفا می کنند حایز اهمیت است. همچنین ترکیب این دو روش تصفیه باعث کاهش زمان تصفیه تا حد چشم گیری می شود. در این مقاله عملکرد روش اکسیداسیون پیشرفته شیمیایی که شامل استفاده از گاز اوزن و محلول هیدروژن پر اکسید در حضور لامپ یو- وی است مورد بررسی قرار گرفته است.آزمایش ها در رآکتور نیمه پیوسته و به حجم یک لیتر انجام شد. تاثیر لامپ یو- وی، زمان اوزن زنی و همچنین مقدار هیدروژن پراکسید مصرفی بر میزان جداسازی آلاینده ها مورد ارزیابی قرار گرفت و میزان بهینه آنها مشخص شد. از پارامتر اکسیژن مورد نیاز شیمیایی به عنوان معیاری برای کاهش غلظت مواد آلی و استفاده از روش نور سنجی به کمک معرف های نسلر و متیلن بلو به ترتیب به منظور تعیین غلظت آمونیاک وسولفید استفاده شده است. نتایج نشان دهنده کارایی بهتر اوزن نسبت به هیدروژن پر اکسید بوده که در حالت بهینه قادر به جداسازی کامل سولفیدوموادآلی محلول در آب است. همچنین استفاده هم زمان گاز اوزن و محلول هیدروژن پراکسید منجر به جداسازی 36% آمونیاک از پسآب بعد از گذشت حدود 5 ساعت شده است.

Keywords:

سلاپس; اکسیداسیون پیشرفته شیمیایی ;اکسیژن مورد نیاز شیمیایی; معرف نسلر; معرف متیلن بلو

Paper COI Code

This Paper COI Code is BIOREMEDIATION01_081. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/237181/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طالعی، محمدرضا و اسماعیل زاده، فریدون و مولا، داریوش،1392،مطالعه آزمایشگاهی کاهش غلظت آلاینده های آلی، هیدروژن سولفید و آمونیاک محلول در پسآب مخازن Slops پالایشگاه شیراز،First Bioremediation Conference،Tehran،،،https://civilica.com/doc/237181

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • . I.Oller, S.Malato, J .A. Sa nchez-Perez, Combination of Advanced ...
 • . P.Klan, M. Vavrik, Non-catalytic remediation of aqueous solution by ...
 • . Luigi Rizzo, Bioassays as a tool for evaluating advanced ...
 • processes in water and wastewater treatment- water research-(201 1) ...
 • . Datta, Advanced oxidation process and bio treatment: Their roles ...
 • . Tamal Mandal, Treatment of leather industry wastewater by aerobic ...
 • . Changhui Wang, the removal of hydrogen sulfide in solution ...
 • . Li Lin, Removal of ammonia nitrogen in wastewater by ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support