ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلی برای محاسبه کشش سطحی مخلوطهای مایع بر اساس معادله NRTL

Year: 1384
COI: NICEC10_585
Language: PersianView: 2,576
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن وفایی سفتی - دانشیار بخش مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس
احمد دادوندکوهی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

یک معادله جدید کشش سطحی که پایه آن روی تعریف ترمودینامیکی کشش سطحی و بیانی از انرژی آزاد گیبس است عنوان شده است که با تئوری و فرمولهای موجود قبلی متفاوت است . با استفاده از معادله (nonrandom, two-liquid) NRTL برای نشان دادن G ex ، یک معادله دو پارامتری برای کشش سطحی اثبات شده است . برای مخلوطهای مایع این معادله در ترمهایی از معادله برای ۷ سیستم دوتایی در دمای محیط مورد تست قرار گرفته است و مقدار میانگین انحراف برابر با ۴۶ درصد به دست آمد . مقدار پارامتر های مدل در یک دما می توانند برای پیش بینی کردنکشش سطحی در دماهای دیگر، با یک دقت خوب مورد استفاده قرار گیرند . این موضوع نشان داده شده است که معادله جدید از لحاظ محاسبه و دقت برای سیستم های زیادی قابل کار برد است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NICEC10_585. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/23821/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وفایی سفتی، محسن و دادوندکوهی، احمد،1384،مدلی برای محاسبه کشش سطحی مخلوطهای مایع بر اساس معادله NRTL،10th National Iranian Chemical Engineering Congress،Zahedan،https://civilica.com/doc/23821

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 32,328
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support