ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی وتجزیه وتحلیل اثرات اینترنت بر روی شاخص های فرهنگی و آموزشی دانش آموزان دبیرستانهای منطقه 41 تهران

Year: 1392
COI: TABARESTAN01_034
Language: PersianView: 569
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کیوان کاتبی - کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات
امیر هوشنگ تاجفر - عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور
محمد هادی معظم - عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور

Abstract:

در عصر حاضر، اینترنت به عنوان یکی از قوی ترین ابزارهای فناوری اطلاعات، از واقعیت های مهم زندگی به شمارمی رود. نظرات متفاوتی در زمینه اثرگذاری اینترنت بر فرهنگ وآموزش دانش آموزان ملل مختلف ارائه شده است.اینکه بین کنترل اینترنت با وضعیت فرهنگی وآموزشی دانش آموزان چه ارتباطی وجود دارد از جمله مسائل مهمی است که در برنامه ریزی کلان کشورها بایستی مورد لحاظ قرار گیرد.در این پژوهش شرایط موجود دو مؤلفه))استفاده و کنترل اینترنت(( و))شاخص های فرهنگی،آموزشی دانش آموزان(( وارتباط شان مورد بررسی قرار گرفته است که از نظر نحوه ی گردآوری داده ها از نوع تحقیقات توصیفی است و بر اساس روش پژوهش از نوع تحقیقاتهمبستگی است.در انتهای پژوهش مدل فناوری اطلاعات)اینترنت( درحوزه ی فرهنگ وآموزش دانش آموزان ارائهگردید.درکل با توجه به یافته های بدست آمده می توان این گونه تفسیر کرد که استفاده ی بدون کنترل از اینترنت در بین دانش آموزان بیشتر ازآنکه اثرات مثبت و سازنده ای را به همراه داشته باشد ، در بعد فرهنگی تغییرات فرهنگی )تغییر رفتارواخلاق و هویت دینی و...( را به همراه دارد و در بعد آموزشی نیز بیشتر از اینکه سبب رشد و ارتقاء علمی دانش آموزان شود و ثمره ی استفاده از اینترنت کسب نمرات بهتر برای دانش آموزان باشد،افت تحصیلی را برای دانش آموزان به همراه خواهد داشت.و از طرفی اثر استفاده از راهکار های کنترل اینترنتی چه در بعد فرهنگی و چه در بعد آموزشی ارتقاء و بالارفتن میزان بهره وری را برای دانش آموزان به همراه خواهد داشت

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TABARESTAN01_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/239498/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاتبی، کیوان و تاجفر، امیر هوشنگ و معظم، محمد هادی،1392،بررسی وتجزیه وتحلیل اثرات اینترنت بر روی شاخص های فرهنگی و آموزشی دانش آموزان دبیرستانهای منطقه 41 تهران،The first regional conference on information technology،Chalus،https://civilica.com/doc/239498

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • شکری، حمید، بررسی تماشای تلویزیون و استفاده اینترنت بر وضعیت ...
 • حاجیلی، محمد(دبیر انجمن فناوری اطلاعات)، نشریه فصل نو، 1386، شماره ...
 • مرکز تحقیقات سازمان ملی جوانان، میزان استفاده از اینترنت، (1385) ...
 • رمضانپور، آمنه، بررسی وضعیت اجتماعی , فرهنگی به کارگیری اینترنت ...
 • تمنایی فر، محمدرضا وارفعی، غفریبرز، (اساتید دانشگاه کاشان)، مقاله، رابطه ...
 • اخگری، محمد، نگاهی به فلسفه تلویزیون، جایگزینی واقعیت، ماهنامه‌ی پژوهشی ...
 • شهریاری، حمید (1383): اخلاق فناوری اطلاعات، فصلنامه ره آورد نور، ...
 • دیلمقانی، میترا و رضا ثانی.1382. شهروند الکترونی در عصر اطلاعات ...
 • ازکیا، مصطفی. روش‌های کاربردی تحقیق. تهران: انتشارات کیهان. چاپ اول.1382 ...
 • تمجید شبستری بررسی روند پذیرش اینترنت در میان دبیران مدارس ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support