Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاهش همزمان فلزات سنگین سرب، کروم و کادمیم آبهای آلوده در مواجهه با نانو ذرات سنتز شده آهن

Year: 1392
COI: ESPME03_195
Language: PersianView: 447
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهرتاش قلی نژاد - دانشجوی کارشناسی علوم محیط زیست،
عبدالحسین پری زنگنه - دانشیار گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان،
محمودرضا رمضانپور - استادیار مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران،
عباسعلی زمانی - استادیار گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان،

Abstract:

امروزه بدلیل گسترش رو به ازدیاد فلزهای سنگین در محیط های آبی و خاکی، از روش های متعددی در حذف این نوع از آلاینده ها استفاده می شود. از جمله آنها که در سال های اخیر با استقبال خوبی مواجه شده است، کاربرد نانو تکنولوژی در حذف فلزات سنگین و استفاده از نانوذرات فلزی است که از این میان نانو ذرات آهن بدلیل قابلیت های مناسب در کاهش فلزات سنگین و در نتیجه پاکسازی محیط از این عناصر آلاینده کاربرد فراوانی دارد، تاجائیکه که پژوهش‌های متعددی با این ذرات توسط محققین در حذف فلزات سنگین به انجام رسیده است. اما از آنجا که در این تحقیقات عمدتا به بررسی رفتار یک فلز سنگین و حذف آن بوسیله نانو ذرات آهن پرداخته شده است و از طرفی چون در شرایط طبیعی و محیط های آبی حضور طیف وسیعی از فلزات سنگین در کنار هم ملاحظه شده و عمدتا این آلایندهها در طبیعت بصورت توام و نه مجزا پراکندهاند، ضروریست، فرایند کاهش این فلزات توسط نانو ذرات آهن در حضور چند فلز سنگین مورد ارزیابی قرار گیرد تا مشخص شود که آیا همه این فلزات در مواجهه همزمان با این نانو ذرات رفتار مشابهی دارند؟ و این که کدام فلزات بیشتر و کدامیک کمتر کاهش یا حذف می گردند؟ در این پژوهش، رفتار شیمیایی رقابتی چند فلز سنگین در مواجهه با نانو ذره آهن، پس از سنتز این ذرات و انجام آنالیزهای آزمایشگاهی، بروش تحلیلی مورد بررسی قرار گرفته و وضعیت حذف هرکدام از آن‌ها در شرایط برابر در محیطی مشترک مورد ارزیابی قرار گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ESPME03_195. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/239939/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قلی نژاد، مهرتاش و پری زنگنه، عبدالحسین و رمضانپور، محمودرضا و زمانی، عباسعلی،1392،کاهش همزمان فلزات سنگین سرب، کروم و کادمیم آبهای آلوده در مواجهه با نانو ذرات سنتز شده آهن،The 3rd Environmental Planning and Management،Tehran،https://civilica.com/doc/239939

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • بهروش، سمیرا و همکاران، بررسی تجمع فلزهای سنگین (Cu Cd, ... [Conference Paper]
  • زر افشان، ع تاریخچه کشف عناصر شیمیایی، انتشارات و آموزش ...
  • Morales K.H, Ryan, L, Kuo T.L, Wu. M.-m, Chen C.-J, ...
  • Abedi. S, Zavvar Mousavi. H., Investigation of Cd (II) metal ...
  • Sun, Y. P., X. Q. Li, J. Cao, W. X. ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support