ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

حل یک مدل جدید برای مسأله مسیریابی وسائط نقلیه با در نظر گرفتن ایمنی در حمل و نقل مواد خطرناک

Year: 1390
COI: JR_JTE-2-3_002
Language: PersianView: 864
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا توکلی مقدم - استاد، گروه مهندسی صنایع، پردیس دانشکده های فنی، دانشگاه تهران، تهران، ایران
مهدی علینقیان - استادیار، دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی اصفهان، اصفهان، ایران
نرگس نوروزی - دانشجوی دکتری، گروه مهندسی صنایع، پردیس دانشکده های فنی، دانشگاه تهران، تهران، ایران
علیرضا سلامت بخش - دانش آموخته کارشناسی ارشد، دانشکده مهندسی صنایع، واحد تهران جنوب، دانشگاه آزاد اسلامی تهران

Abstract:

مواد خطرناکی همانند مواد منفجره، اشتعا لپذیر، سمی و اکسی دکننده، به عنوان مواد اولیه یا محصول استراتژیک در صنایع گوناگون، نقش بسیار مهمی در توسع ه صنعتی کشور ایفا میک‌نند. همچنین، حمل و نقل این مواد نیز به دلیل ماهیت این نوعمواد، دارای ویژگیهای منحصر به فرد است. به همین دلیل، مسی ریابی مواد خطرناک، پیچیدگیهای بسیار بیشتری نسبت به مسی ریابی مواد معمولی دارد، زیرا در این نوع مسیریابی، علاوه بر هزینههای حمل و نقل، ریسک حمل و نقل مواد خطرناکدر مسیرها نیز باید در نظر گرفته شود، همچنین، بعد زمان نیز با در نظر گرفتن زمان رسیدن مواد خطرناک به مشتریانو زمان تخلیه آن، میبایست در نظر گرفته شود. در این مقاله مدل جدیدی به منظور مسیریابی وسائط نقلیه به منظور کمینه ک‌ردن ریسک حمل و نقل مواد خطرناک توسعه داده شده است. در این مدل سعی شده است، در مسی ریابی وسائطنقلی ه، علاوه بر کمینهکردن هزینههای حمل و نقل، کاهش ریسک مسیر نیز مورد توجه قرار گیرد و زما نبندی مناسبی برای خدمتدهی وسائط نقلیه به مشتریان ارائه شود تا هزینههای نیروی انسانی کمینه شود و امکان برنامهریزی بهتری برای مسیریابی و توزیع مواد خطرناک به وجود آید. مسأله مسیریابی وسائط نقلیه مورد بررسی از نوع مسایل NP-Hardاست، بنابراین با توجه به مدل ارایه شده چند هدفه، روش فراابتکاری NSGA- II پیشنهاد و برای نشان دادن کارآیی الگوریتم پیشنهادی، جوابهای به دست آمده در ابعاد کوچک با جوابهای به دست آمده از روش محدودیت اپسیلون مقایسهشد. نتایج نشان م یدهن د که درصد خطای توابع هدف نسبت به روش محدودیت اپسیلون در تمامی مسایل حل شده کمتر از 2 % است که کارآیی الگوریتم پیشنهادی را نشان میدهد. علاوه بر این، زمان حل مسایل در دو بخش NSGA-II و روش محدویت اپسیلون نشان دهند ه افزایش نمایی زمان حل با استفاده از روش محدودیت اپسیلون است. در مقابل زمان حلمسأله توسط NSGA-II با افزایش خطی نسبت به تغییرات در ابعاد مسأله مواجه شد، که این امر نشان دهنده کارآیی روش حل توسعه داده شده، برای حل مسأله در ابعاد واقعی و بزرگ است

Keywords:

مسیریابی وسائط نقلیه , حمل و نقل مواد خطرناک , روش دقیق محدودیت اپسیلون , الگوریتم NSGA-II

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JTE-2-3_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/244903/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توکلی مقدم، رضا و علینقیان، مهدی و نوروزی، نرگس و سلامت بخش، علیرضا،1390،حل یک مدل جدید برای مسأله مسیریابی وسائط نقلیه با در نظر گرفتن ایمنی در حمل و نقل مواد خطرناک،https://civilica.com/doc/244903

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support