ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

راهکار استفاده از فناوری اطلاعات در انبارداری نوین

Year: 1386
COI: SCMIS01_018
Language: PersianView: 15,862
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنام جمشیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات-دانشگاه شیراز
علیرضا دهقان - دانشجوی کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات-دانشگاه شیراز

Abstract:

انبارها محل ذخیره و نگهداری بخش اعظمی از سرمایه سازمان شامل مواد اولیه، قطعات ، محصولات تولید شده و کالاهای در جریان ساخت است.علاوه بر ارزش فیزیکی خود انبارها به عنوان فضای نگهداری کالا ، تجهیزات موجود و تأسیسات آنها از نظر اجرائی و نقشی که در زنجیره تأمین دارند ،اهمیت می یابد ]1[. استفاده بهینه از فضای انبار و تجهیزات تأثیرات عمده ای بر کاهش هزینه محصول خواهد داشت.از سوی دیگر هرجه کالای انبار شده کمتر باشد سرمایه کمتری در انبارها ، انباشته خواهد شد. بنابراین در صورتیکه بتوان تمهیداتی را برای استفاده از فضای انبار و همچنین بالابردن دقت و سرعت در امور اجرائی انبار ایجاد نمود ،تأثیر خود را در کاهش بهای تمام شده کالای تولیدی به واسطه کاهش در هزینه های لجستیک و صرفه جویی در سرمایه های سازمان می گذارد ]2[.از طرفی استفاده از روشهای سنتی با توجه به نگاه مشتری محور در مبادلات تجاری و اقتصادی و نیازهای امروز چندان سازگار و مناسب به نظر نمی رسد. بنابراین باید با کمک تکنولوژیهای نوین به سمت انبارداری نوین گام برداریم.در راستای رشد فناوری اطلاعات و تکنولوژیهای مرتبط با آن مانند RFID می توان به دستاوردهای ارزنده ای در مکانیزه نمودن سیستم انبار مطابق با روشهای انبارداری نوین و WMS رسید و کاستیهای انبارداری سنتی را جبران کرد و فضای فیزیکی انبار و موجودیها را به طور بهینه مدیریت نمود.

Keywords:

انبارداری نوین ، WMS ، VMI، RFID

Paper COI Code

This Paper COI Code is SCMIS01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/25694/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جمشیدی، بهنام و دهقان، علیرضا،1386،راهکار استفاده از فناوری اطلاعات در انبارداری نوین،1st International Conference on Supply Chain Management and Information Systems،Tehran،https://civilica.com/doc/25694

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 18,122
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support