ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عملکرد آبشکن های مستقیم به منظور حفاظت از سواحل ماسه ای با استفاده از مدل سازی ریاضی

Year: 1391
COI: ICOPMAS09_224
Language: PersianView: 460
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فریدون وفایی - استادیار ، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
سعیدرضا صباغ یزدی - دانشیار ، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
احمد نقوی - دانشجو ، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
آرش بختیاری - دانشجو ، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

انواع مختلفی از سازه ها برای حفاظت از سواحل و به دام انداختن رسوبات ساحلی استفاده میشوند. آبشکنها یکی از این نوع سازهها میباشند.آبشکنها ساز ههایی باریک با طول و ارتفاع متفاوت هستند که معمولاً عمود بر خط ساحل ساخته م ی شوند. این نوع سازه، برای به تله انداختنرسوبات موازی ساحل به منظور ایجاد ساحلی محافظت شده، یا کند کردن آهنگ فرسایش آن و یا جلوگیری از رسیدن رسوبات موازی ساحل بهنقطه ای در پایین دست مانند یک بندر یا مدخل حوضچ هها طراحی م ی گردند. طول و فاصله بین آبشکنها از مهم ترین عوامل تعیین کننده اثر آن سازه، بر میزان تله اندازی رسوبات موازی ساحل است در این تحقیق سعی شده است با استفاده از مدل عددی MIKE21/3 COUPLED MODEL FMاز بسته نرمافزاریMIKE به بررسی اثر پارامترهای مختلف جانمایی آبشکنها (طول و فاصله بین دو آبشکن) و اثر پارامترهای موج (ارتفاع موج، پریود موج و زاویه موج) بر روی میزان رسوبگذاری در منطقه حفاظت شده توسط آبشکنها پرداخته شود. لذا بدین منظور تغییرات مورفولوژیکی بستر، در اطراف سازه آبشکنمستقیم، تحت اثر تغییر پارامترهای طول و فاصله بین سازههای آبشکن و پارامترهای موج (ارتفاع موج، پریود موج و زاویه موج) مورد بررسی قرار گرفته است. بر اساس نتایج این تحقیق یک طول و فاصله بهینه برای آبشکن های مستقیم ارائه شده است که با این طول و فاصله، بیشترین میزان رسوبگذاری در اطراف این سازهها اتفاق میافتد. همچنین با افزایش ارتفاع موج میزان رسوبگذاری کاهش یافته است، از طرفی با افزایش زاویه حمله موج و پریود امواج میزان رسوب گذاری افزایش یافته است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOPMAS09_224. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/257100/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وفایی، فریدون و صباغ یزدی، سعیدرضا و نقوی، احمد و بختیاری، آرش،1391،بررسی عملکرد آبشکن های مستقیم به منظور حفاظت از سواحل ماسه ای با استفاده از مدل سازی ریاضی،9th International Conferences on Coasts, Ports and Marine Structures (ICOPMAS2010)،Tehran،https://civilica.com/doc/257100

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • بدیعی، پیمان، "مطالعه اثر آبشکن ها بر الگوی امواج و ...
 • بدیعی، پیمان، "مطالعه اثر آبشکن ها بر الگوی امواج و ...
 • برگی، خسرو، "آصول مهندسی دریا"، انتشارات دانشگاه تهران، (1379) [CEM] ...
 • - Badiei, P., Kamphuis, J.W., Hamilton, D.G., (1994). Physical experiments ...
 • - Leont' yev, I.O., (1997). Short-term shoreline changes due to ...
 • - Leont' yev, I.O., (1999). Modelling of morphological changes due ...
 • - Ozolcer, Ismail Hakk1 and, Komurcu, Murat Ihsan and Birben, ...
 • MIKE21, User Guide, 2007. DHI Software. ...
 • -U.S Army Corps of Engineers: "Coastal engineering manual" 1110-2-1100, USACE, ...
 • - U.S Army Corps of Engineers , Shore Protection Manual, ...
 • -U.S Army Corps of Engineers: "Coastal engineering manual" 1110-2-1100, USACE, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 10,436
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support