ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تحلیل توانمندی‌ها و محدودیت‌ها بهره‌مندی توام ازتکنیک‌های TOSPIS,ELECTRE-RTI در طرح‌ریزی مناطق تحت مدیریت زیست محیطی

Year: 1392
COI: MYBOOD01_053
Language: PersianView: 343
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی مظلومی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد،

Abstract:

امروزه بهره‌برداری از زمین و منابع آن بسیار متنوع بوده و دامنه آن از حفاظت صرف تا توسعه کامل تغییر می‌کند. مناطق حفاظتشده در مفهوم عام خود به طورکلی در انتهای این طیف و در نقطه مقابل بهره‌براری فیزیکی قراردارند. احداث مناطق حفاظت شده تلاش آگاهانه‌ای برای حمایت از اخرین بازمانده تنوع زیستی است که کم و بیش در روند توسعه ناپایدار کنونی ویژگی‌های طبیعی خود را حفظ کرده‌اند. علم تصمیم‌گیری یا مدیریت علمی در 50 سال اخیر از رشدقابل توجهی برخوردار بوده است. در اوایل رشد این علم، روش‌های پیشنهاد شده آن دسته از روش‌های بوده‌اند که ناچاراً از عوامل کمی یا قابل کمی شدن برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کرده‌آند. تقریباً تصمیم‌گیری‌های مدیران، تحت تأثیر عوامل مختلف کمی و کیفث قرار دارد که عموماً این عوامل با یکدیگر در تعارض هستند. اشتباه و عدم دقت در تصمیم‌سازی، مستلزم پرداخت هزینه خطا می‌باشد. هرچه قدرت و اختیارات مدیریت بیشتر باشد. هزینه تصمیم غلط نیز بالاتر خواهد بود. برای پیشگیری از خطا در تصمیم‌سازی و پرداخت هزینه‌های گزاف آن، نیاز به تکنیک‌های قوی در این زمینه می‌ابدش. باتوجه به پیچیدگی زیاد آن، ضرورتاً نیازمند استفاده از قابلیت رایانه و تکنیک‌های مختلف تصمیم درست در محیط زیست، با توجه به پیچیدگی زیاد آن، ضرورتاً نیازمند استفاده از قابلیت رایانه و تکنیک‌های مختلف تصمیم گیری چند معیاره است. در همین راستا،موضوع اصلی این تحقیق، بررسی تحلیلی توانمندی‌ها محدودیت های طرح‌ریزی نظام تدوین واولویت‌بندی استراتژی‌های حفاظت و توسعه‌ی مناطق تحت مدیریت زیست محیطی بااستفاده از مدل‌ها و رویکردهای ELECTRE-TRI & بوده است و در این ارتباط، کاربرد روش‌های تصمیم‌گیری چند معیاره در تلفیق عوامل و محدودیت‌های گوناگون و غیر همگن و مقایسه تطبیقی مدل‌ها و رویکردهای ELECTRE-TRI & TOSPIS بررسی توانمندی‌ها و محدودیت‌های آن‌ها اولویت‌بندی استراتژی‌های حفاظت و توسعه‌ی تحت مدیریت زیست محیطی پرداخته است.

Keywords:

مناطق تحت مدیریت زیست محیطی , ‌مدل‌های تصمیم‌گیری چند شاخصه (MADM) , روش ترجیج براساس مشابهت به راه حل ایده آل (TOPSIS) , حذف یا رفع گزینه تفسیر واقعی (ELECTRE-TRI) استراتژی‌های حفاظت و توسعه

Paper COI Code

This Paper COI Code is MYBOOD01_053. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/258975/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظلومی، علی،1392،بررسی تحلیل توانمندی‌ها و محدودیت‌ها بهره‌مندی توام ازتکنیک‌های TOSPIS,ELECTRE-RTI در طرح‌ریزی مناطق تحت مدیریت زیست محیطی،The first national conference on the application of new sciences and technologies in agriculture and natural resources،Yazd،https://civilica.com/doc/258975

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • اصغرپور- محمد جواد، ((تصمیم گیری و تحقیق عملیات در مدیریت))، ...
 • اصغرپور- محمد جواد، ((تصمیم گیری های چند معیاره))، چاپ دهم، ...
 • مجنونیان- هنریک، ((پارک ملی گلستان (ذخیره گاه زیستکره)))، چاپ اول، ...
 • مجنونیان- هنریک، ((پارکها برای زندگی ملی (اتحادیه جهانی حفاظت))، چاپ ...
 • مجنونیان- هنریک، ((راهنمای طرح ریزی پارکهای ملی (فائو 1989)، چاپ ...
 • مجنونیان- هنریک، ((مناطق حفاظت شده ایران(مبانی و تدابیر حفاظت از ...
 • رتبه بندی جوابهای مدل بهینه سازی چند هدفه بهره برداری از مخازن با روش ELECTRE-TRI [Conference Paper]
 • مومنی- منصور، شریفی سلیم - علیرضا، ((مدل ها و نرم ...
 • کاربرد و مقایسه نتایج روشهای Electre-III و Prometheeدر مکانیابی چاهک‌های پایش نشت آلودگی در منابع آب زیرزمینی [Conference Paper]
 • واحد اطلاعات و سنجش از دور دفتر زیستگاهها و امور ...
 • Dagdeviren, M., Yavuz, S., _ Weapon" Weapon selection using the ...
 • Gumus , Alev Taskin _ Evaluation of hazardous waste transportation ...
 • Mousseau, V.; Slowinski, R. and Zielniewicz, P. ELECTRE TR 2.0a ...
 • Mousseau, V.; Slowinski, R. Inferring _ ELECTRE TR modlel from ...
 • _ _ _ _ _ .8."Ranking irregularities when evaluating altermatives ...
 • - Yu, W.. ELECTRE TRI: aspects methodol ogiques et manuels ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 3,432
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support