ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اثر دما بر تولید بیودیزل در فرآیند تبادل استری تری­گلیسرید در حضور کاتالیست هیدروکسید پتاسیم

Year: 1393
COI: PROCESS02_041
Language: PersianView: 705
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی اکبر روستا - استادیار دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه صنعتی شیراز
الهام السادات بهینه - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شیراز
جعفر جوانمردی - دانشیار دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه صنعتی شیراز

Abstract:

در این پژوهش، بررسی سینتیکی واکنش تبادل استری(Transesterification)روغن آفتابگردان و روغن حاصل از پسماند آن با متانول در حضور کاتالیست پتاسیم هیدروکسید مورد بررسی قرار گرفت. در این مطالعه، از مدل کامر و همکاران در سال 2002 استفاده می­شود. مزیت این مدل بر دیگر مدل­های موجود، بررسی تاثیر غلظت کاتالسیت بر فرآیند تولید بیودیزل می­باشد. اما در این مدل اثر دما لحاظ نگردید و تحقیق کامر و همکاران در دمای ثابت (8/22 سانتیگراد) صورت گرفت. در این تحقیق، داده­های تجربی مربوط به تولید بیودیزل از روغن آفتابگردان و روغن حاصل از پسماند آن در شرایط دمایی مختلف جمع آوری شد، سپس با استفاده از داده­ها، ثابت­های مدل سینیتکی کامر و همکاران در دمای مختلف محاسبه گردید. در ادامه با استفاده از ثوابت سرعت محاسبه شده در مدل، به صورت رابطه آرنیوس کلاسیک بیان شد و انرژی فعال سازی واکنش ها محاسبه شد. مقایسه داده­های تجربی و نتایج مدل نشانگرهمخوانی مطلوب بین داده های تجربی و مدل مذکور می­باشد.در روند انجام واکنش­ها، نوع روغن مصرفی (با توجه به متفاوت بودن ترکیب روغن ها) تاثیر به سزاییسرعت بیودیزل تولیدی دارد. بنابراین انرژی فعال­سازی واکنش­ها برای روغن آفتابگردان و روغن پسماندمتفاوت بدست آمد. بطوریکه انرژی فعال­سازی غالب واکنش­ها برای روغن آفتابگردان بیشتر از روغن پسماند می­باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PROCESS02_041. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/259821/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روستا، علی اکبر و بهینه، الهام السادات و جوانمردی، جعفر،1393،بررسی اثر دما بر تولید بیودیزل در فرآیند تبادل استری تری­گلیسرید در حضور کاتالیست هیدروکسید پتاسیم،The second scientific conference on refining process engineering and petrochemicals،Tehran،https://civilica.com/doc/259821

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • H.A.Farag, A. El-Maghrab and N.A.Taha, Kinetic study of used vegetable ...
 • M. Di Serio, M. Ledda, M. Cozzolino, G. Minutillo, R. ...
 • K. Ferdous, M. Rakib Uddin, M. R. Khan, M. A. ...
 • G. Antoln, F.V. Tinaut, Y. Briceno, V. Castano , C.Perez, ...
 • B. Klofutar, J. Golob, B. Likozar, C. Klofutar, E.Zagar, I. ...
 • E. Freedman, R.O. Butterfield, E.H. Pryde, Tran sesterification Kinetics of ...
 • K. Komers, F. Skopal, R. Stloukal, J.Machek, Kinetics and mechanism ...
 • D. Darnoko and M.Cheryan, Continuous Production of Palm Methyl Esters, ...
 • O. S. Stamenkovic, B.Zoran. Todorovic, M. L. Lazic, V. B. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 2,159
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support