ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ملاحظات فرهنگی در شناسایی، پایش و کنترل منابع آلاینده و پیامدهای زیست محیطی آن در فضاهای شهری

Year: 1392
COI: GUPSD01_0263
Language: PersianView: 384
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کریم حسین زاده دلیر - استاد تمام برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند
مهدیه نخعی - دانشجوی دکترای جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

Abstract:

مدیریت زایدات شهری در کشور ما در جهت کنترل مواد زائد جامد بخصوص زباله های صنعتی، سمی و خطرناک امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. تولید هزاران تن زباله در شهرهای مختلف کشور با آلودگی های متفاوت خاص خود، مسئله ای است که با توجه به افزایش جمعیت و توسعه صنعت و فناوری باید در صدر برنامه های بهداشت و محیط زیست کشور قرار گیرد. تولید آلاینده های مختلف زباله که هر روز بر تعداد و تنوع آنها افزوده می شود سبب شده که ضمن خسارت به منابع اصلی (آب، خاک، هوا) با مقادیر زیاد مواد زائد به اشکال جامد، نیمه جامد، مایع و گاز مواجه شده ایم و این بدان معناسیت که بشر به دست خود عرصه زندگی را بر خود و سایر موجودات تنگ نموده است. امر جمع آوری، دفع، بازیافت و اصولاً مدیریت مواد زائد جامد در ایران با توجه به نوع و کیفیت زباله های ایران تفاوت فاحشی با دیگر کشورهای جهان دارد، لذا به کارگیری هر گونه فناوری بدون مطالعات دقیق و بررسی های کارشناسی در راستای شناخت مواد و سازگاری با عوامل محلی نتیجه مطلوبی در بر نخواهد داشت. وجود مواد آلی و رطوبت در زباله های خانگی از یک سو و تفاوت فاحش آب و هوا و شرایط زیست محیطی در مناطق مختلف کشور با سبک و فرهنگ منحصر به خود از سوی دیگر خود دلیلی بر مردود دانستن استفاده بی رویه از فناوری وابسته به خارج است. تجربه سال ها رکود در عمل آوردن کمپوست و پرداخت هزینه های گزاف جمع آوری و دفع زباله نشانگر اهمیت این مسئله در برنامه های محیط زیست کشور است. به این دلیل و با توجه به اهمیت مسئله در این مطلب تا حدودی به خطرات ناشی از دفع غیراصولی زباله ها و پیامدهای زیست محیطی آن خواهیم پرداخت.

Keywords:

مواد زائد، توسعه صنعت و فناوری، آلاینده، دفع و بازیافت، زیست محیطی

Paper COI Code

This Paper COI Code is GUPSD01_0263. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/265905/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسین زاده دلیر، کریم و نخعی، مهدیه،1392،ملاحظات فرهنگی در شناسایی، پایش و کنترل منابع آلاینده و پیامدهای زیست محیطی آن در فضاهای شهری،International Conference on Geography,Urban Planning and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/265905

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • تارو، ا.و آصفی، ع . 5850 .گزارش نهایی طرح پژوهشی ...
 • رحیمیان مشهدی، ح . 585 .فیزیولوژی گیاهان زراعی تکمیلی .انتشارات ...
 • عبدلی م. ع. و مجلسی م. (1370)، «مدیریت مواد زاید ...
 • غضبان ف. (1381)، «زمین‌شناسی زیست محیطی»، دانشگاه تهران، موسسه انتشارات ...
 • کتاب 50 راه ساده برای نجات کره زمین، ترجمه استاد ...
 • مرجوی، ع 0و جهاداکبر، م 0ر : 5835 بررسی اثرات ...
 • اولبن همابش ملی جغرافیا، شهرساز ی و نوسعه پابدار - ...
 • محمودی، ش .و حکیمیان، م _ 5831 .مبانی خاکشناسی .موسسه ...
 • ملکوتی، م .ج . 5835 .کشاورزی پایدار و افزایش عملکرد ...
 • مزینانی، ح .و سعید، غ _ 5838 .نگاهی کوتاه بر ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,349
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support