ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی دیواره آب بند بر نیروی زیرفشار و گرادیان هیدرولیکی خروجی در زیر سد خاکی توسط شبیه سازی عددی

Year: 1392
COI: WRM05_529
Language: PersianView: 602
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابوذر سیفی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی، دانشگاه تبریز
بهنام منصوری - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی، دانشگاه تبریز
علی حسین زاده دلیر - استاد گروه مهندسی آب، دانشکده کشاورزی، دانشگاه تبریز

Abstract:

به دلیل نقش موثر سدهای خاکی در تامین نیازهای آبی و نیز ایجاد خطرات بالقوه برای جوامع پایین دست آنها، مسائل مربوط به ایمنی سدهای خاکی ضمن ساخت و نیز در دوران بهره برداری از اهمیت خاصی برخوردار است. از مسایل مهم در طراحی سدهای خاکی تشخیص صحیح برآورد میزان آب عبوری از بدنه و پی آن می باشد. به دلیل کمبود آب در کشورمان ایران باید از هر قطره آب استفاده صحیح و بهره برداری کامل به عمل آید. از جمله اقداماتی که برای جلوگیری از پدیده زیرشویی، کاهش گرادیان خروجی و همچنین دبی نشت از زیرسازه های آبی صورت می گیرد، احداث دیواره های آب بند و نصب زهکش می باشد. از این رو در این تحقیق به منظور بررسی دقیق تأثیر هر یک از عوامل مذکور بر نیروی زیر فشار و گرادیان خروجی با بهره گیری از زیرنرم افزار Seep/W مبتنی بر روش اجزای محدود محاسبه گردید. یکی از مزیت های نسبی مدل مذکور در نظر گرفتن نفوذپذیری برای پرده آب بند می باشد. نتایج این تحقیق نشان داد یرف نظر از امکانات اقتصادی، اجرایی و محلی، برای سدخاکی با مقطع مطلوب، هر چقدر عمق پرده آب بند بیشتر باشد تأثیر آن در کاهش دبی نشتی، نیروی زیرفشار کل و گرادیان خروجی ( نسبت به مدل بدون دیواره آب بند) بیشتر می باشد.

Keywords:

نشت، دیواره آب بند، زیر فشار، گرادیان خروجی، نرم افزار Seep/W،اجزای محدود

Paper COI Code

This Paper COI Code is WRM05_529. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/269465/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیفی، ابوذر و منصوری، بهنام و حسین زاده دلیر، علی،1392،بررسی دیواره آب بند بر نیروی زیرفشار و گرادیان هیدرولیکی خروجی در زیر سد خاکی توسط شبیه سازی عددی،5th Iranian Water Resources Management Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/269465

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • تحلیل پایداری شیب در سدهای خاکی با استفاده از نرم افزار Geo-slope مطالعه موردی سد ایلام [Conference Paper]
 • مقایسه نتایج آنالیز دو بعدی و سه بعدی تراوش آب از سدهای خاکی ساخته شده در دره های تنگ-مطالعه موردی سد هاله [Conference Paper]
 • Mishra G. C. And Singh A. K. 2005. Seepage through ...
 • Bhagu R. And Chahar, 2004. Determination of Length of a ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 19,753
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support