ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بکارگیری تکنولوژی در فرآیند طراحی معماری

Year: 1387
COI: JR_IJIE-19-6_006
Language: PersianView: 1,107
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرهنگ مظفر - عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی ، دانشگاه علم و صنعت ایران
مهدی خاک زند - دانشجوی دکتری دانشکده معماری ، دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

طراحان برای تفکر پیرامون ایده های معماری و روابط طراحی به ترسیم نمودارها دست می زنند. از طرفی دانشمندان و مهندسین رایانه م علاقمند هستند تا رایانه ها را برای تشخیص و تفسیر نموداره و ترسیمهای معماری ، طراحی و برنامه ریزی کنند. این کار در جهت قرار دادن ابزارهای مناسب در دست طراحان جهت فعالیت های طراحی است . در این راه بعضی از محققان برای درک اینکه آیا طراحان در هنگام طراحی به تبادل قوانین و اصول طراحی می پردازند یا نه ، دست به مطالعات تجربی زده اند. پیشرفتهای سریع تکنولوژی ما را به سمت توسعه محیط های طراحی رایانه ای می برد که حتی می تواند از خلاقیت نیز در طراحی معماری بهره گیرد و نهایتا منجر به معرفی برنامه هایی شود که از نمودارها و طرحواره های دست آزاد بعنوان منابع ، جهت طراحی استفاده کند و مراجع بصری را برای طراحی خلاق بازیابی نماید و موجب تحول در آموزش معماری گردد و این مساله می تواند موضوع بسیاری از تحقیقات معماری در آینده باشد ، چنانچه چندی از پژوهشگران در خارج از کشور نیز در حال مطالعه این سیستم ها می باشند.

Keywords:

تکنولوژی در معماری - فرآیند طراحی معماری - طرحواره (اسکیس ) - ابزارهای طراحی - نرم افزارهای طراحی معماری

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_IJIE-19-6_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/280999/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مظفر، فرهنگ و خاک زند، مهدی،1387،بکارگیری تکنولوژی در فرآیند طراحی معماری،https://civilica.com/doc/280999

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,347
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support