ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مرور کلی بر قارچ های آلوده کننده مواد غذایی با تمرکز بر مایکوتوکسین ها

Year: 1392
COI: JR_PEJVAD-2-1_005
Language: PersianView: 648
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید رزاقی - دانشجوی کارشناسی ارشد قارچ شناسی، گروه میکروبیولوژی، دانشکده دامپزشکی، دانشگاه تهران، تهران
حسن قربانی چوبقلو - دانشجوی کارشناسی ارشد قارچ شناسی، گروه میکروبیولوژی، دانشکده دامپزشکی، دانشگاه تهران، تهران

Abstract:

در این مقاله به ارائه لیست کاملی از مایکوتوکسین ها و قارچ های تولیدکننده آنها خواهیم پرداخت که باعث ایجاد بیماری در انسان و حیوانات مهره دار می شود و آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. می دانیم که قارچ های آسپرژیلوس، فوزاریوم و پنی سیلیوم مایکوتوکسین های مهم را تولید می کنند، همچنین قارچ های دیگری نیز وجود دارند که توانایی تولید سموم قارچی مهمی را داشته باشند، تاکنون بیش از 300 نوع مایکوتوکسین شناخته شده است و موارد نگران کننده و مهم براساس سمیت و وقوع شامل آفلاتوکسین، و میتوکسین، اکراتوکسین، زیرالنون، فومینوزین و T-2 می باشند. مایکوتوکسین ها مواد خطرناکی هستند که درون مواد غذایی مختلفی تولید می شوند و تخمین زده می شود که سالانه روی 25٪ از مواد غذایی و دانه تأثیر می گذارند. مایکوتوکسین ها درون بسیاری از مواد غذایی و خوراک در سطح جهان مطرح هستند. با توجه به ماهیت دقیق آنها مایکوتوکسین ها ممکن است در حیوانات سرطان زا، جهش زا، سرکوب کننده ی ایمنی، ترمورژنیک، همورافاژیک، هپاتوتوکسیک، نفروتوکسیک و نروتوکسیک باشند. برای کنترل رشد کپک ها در مواد غذایی می توان رطوبت آنها را کاهش داد یا به صورت تازه مصرف کرده و مهارکننده های رشد قارچ استفاده کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_PEJVAD-2-1_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/281665/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رزاقی، سعید و قربانی چوبقلو، حسن،1392،مرور کلی بر قارچ های آلوده کننده مواد غذایی با تمرکز بر مایکوتوکسین ها،https://civilica.com/doc/281665

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 68,023
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support