Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی راهبردهای مختلف جلوگیری از افزایش افت سطح آب زیرزمینی در دشت نمونه فیروز آباد

Year: 1385
COI: SGSI10_004
Language: PersianView: 1,296
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی سیاووش حقیقی - کارشناس ارشد آبشناسی شرکت مهندسین مشاور کوشا معدن
محمد زارع - استادیار بخش زمین شناسی دانشگاه شیراز
غلامرضا لشکری پور - دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان

Abstract:

در دهه های اخیر بکارگیری کامپیوتر در مطالعات منابع آب با استفاده از مدلهای ریاضی آبهای زیرزمینی، خصوصاً در مباحث مدیریت منابع آب وهمچنین پیش بینی وضعیت آب زیرزمینی توسعه زیادی پیدا کرده است. از آنجائیکه در مدلهای ریاضی می توان با تغییر ورودیها وپارامترهای مختلف، نتایج حاصل در سیستم را مشاهده نمود، لذا می توان از این گونه مدلها به عنوان ابزاری مفید در جهت شناسایی سیستم هیدروژئولوژیکی، مشاهده عکس العمل آبخوان نسبت به تغییر تنشهای وارده و انتخاب گزینه های مختلف مدیریتی استفاده کرد. دشت فیروزآباد با ارتفاع متوسط ١٣٢٧ متر از سطح دریا یکی از دشتهای مستعد برای کشاورزی در استان فارس می باشد. در این دشت با توجه به خشکسالی و گسترش همزمان چاههای بهره برداری در سالهای اخیر روند نزولی سطح آب از سال ١٣٧٨ شروع شده وهمچنان ادامه دارد، لذا شناسایی سیستم هیدروژئولوژیکی این دشت در جهت بررسی امکان بهبود روند فعلی ضروری می باشد. در این تحقیق با هدف شناسایی سیستم هیدروژئولوژیکی، استفاده از مدل برای پیش بینی سطح آب در آینده و بکارگیری آن برای بررسی تأثیر طرحهای تغذیه مصنوعی، یک مدل ریاضی(بر اساس روش تفاضلهای محدود) به کمک برنامه PMWIN تهیه شده است. پس از اطمینان از صحت مدل تهیه شده از آن جهت پیش بینی و مدیریت ٥ راهبرد مختلف در دشت فیروزآباد استفاده شده است.

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI10_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/28335/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیاووش حقیقی، مهدی و زارع، محمد و لشکری پور، غلامرضا،1385،بررسی راهبردهای مختلف جلوگیری از افزایش افت سطح آب زیرزمینی در دشت نمونه فیروز آباد،10th Symposium of Geological Society of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/28335

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • سازمان آب منطقه ای فارس، 1381، گزارش ادامه مطالعات دشت ...
  • سازمان آب منطقه ای فارس، 1377، گزارش بیلان آب وامکانات ...
  • سازمان آب منطقه ای فارس، 1377، نقشه منابع آب دشت ...
  • سازمان مدیریت منابع آب ایران، 1382، جداول اندازه گیری آبدهی ...
  • سیاووش حقیقی، م، 1383، کاربرد مدل ریاضی آبهای زیرزمینی در ...
  • مهندسین مشاور آب نیرو، 1371، مطالعات هیدرولوژی و برنامه ریزی ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support