ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

به کارگیری روش فرکتالی عیار- محیط در جدایش آنومالی های ژئوشیمیایی از زمینه

Year: 1385
COI: SGSI10_042
Language: PersianView: 1,735
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

گلناز جوزانی کهن - فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Abstract:

جدایش آنومالی از زمینه یکی از مهم ترین و کلیدی ترین مراحل در اکتشافات ژئوشیمیایی می باشد. روش های مختلفی برای جداسازی و تشخیص مناطق آنومال از زمینه وجود داردکه از روشهای آماری ساده ( براساس پارامترهای آماری تابع توزیع) تا روشهای پیچیده فرکتالی ( براساس ساختار فضایی داده ها) تغییر می کنند. هندسه فرکتال در چند دهه اخیر با گسترش روز افزون در علوم و فنون مختلف جنبه های کاربردی خود را به نحو احسن اثبات کرده است. یکی از کاربردهای عمده هندسه فرکتال در تخمین حد آستان های و درنتیجه جداسازی جامعه آنومالی از زمینه براساس اختلاف بعد فرکتال آنها می باشد. وجود آنومال یهای ژئوشیمیایی در یک منطقه باعث افزایش بعد فرکتال متغیرهای ژئوشیمیایی در آن منطقه م یشود، بر این اساس م یتوان وجود یا عدم وجود آنومالی را به سادگی شناسایی کرد. یکی از روش های نوین فرکتالی در زمینه جداسازی آنومالی از می باشد. در این روش، روابط نمایی بین محیط و عیار که بیانگر بعد « عیار- محیط » زمینه، روش فرکتالی فرکتالی الگوهای مورد بررسی می باشند مورد توجه واقع می شود. در این روش نمودار عیار- محیط در دستگاه مختصات تمام لگاریتمی برای داد ههای اکتشافی رسم می شود. در ایده آل ترین حالت ممکن، دو خط حاصل م یگرددکه مرز بین دو خط دارای عیاری است که معرف حد آستان های م یباشد. با توجه به اثبات وجود ماهیت فرکتالی در توزیع عناصر، می توان در اکتشافات ژئوشیمیایی برای جدایش جوامع آنومالی از زمینه از این روش به عنوان یکی از قوی ترین روشهای شناخته شده برای تعیین حد آستانه با ضریب اطمینان بالا ، استفاده نمود. از مزایای این روش در نظر گرفتن موقعیت دقیق فضایی نمونه ها در تعیین حد جدایش جوامع می باشد که این موضوع در آمار کلاسیک به هیچ وجه در نظر گرفته نمی شود. همچنین محیط نواحی نهایی آنومال معرفی شده توسط این روش به مراتب کمتر از روشهای سنتی تعیین نواحی آنومال می باشد که این امر سبب کاهش قابل ملاحظه هزینه های اکتشافی در مراحل آتی می گردد. اما به طورکلی توانایی عمده این روش، در آسانی درک، اجرا و قابلیت محاسبه کمی دقیق مقادیر آستانه آنومال است. روش فوق به طور عملی برای تعیین مناطق آنومال داده های ژئوشیمیایی رسوبات آبراهه ای یک برگه 1/50000 که برای بیست عنصر آنالیز شده اند، به کار گرفته و در نهایت نشان داده شد که این روش به عنوان یک روش مورد اعتماد در جدایش آنومالی از زمینه می تواند به کار گرفته شود.

Keywords:

جدایش آنومالی از زمینه , هندسه فرکتال , روش عیار- محیط

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI10_042. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/28373/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوزانی کهن، گلناز،1385،به کارگیری روش فرکتالی عیار- محیط در جدایش آنومالی های ژئوشیمیایی از زمینه،10th Symposium of Geological Society of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/28373

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Mandelbrot, B.B., 1983, The Fractal Geometry of Nature (Update and ...
 • Cheng Qiuming, F.P. Agterberg, G.F.B ohnam-Carter, 1996, A Spatial analysis ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 21,451
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support