ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی آستانه تحمل حوزه مقصد گردشگری با توجه به اثرات اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی مطالعه موردی: روستاهای شهرستان چالوس

Year: 1393
Publish place:
COI: TOURISM01_060
Language: PersianView: 754
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ابراهیم مهدوی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی توسعه روستایی دانشگاه تهران
سارا مخت - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی توسعه روستایی دانشگاه تهران
حسین خوشبخت - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی توسعه روستایی دانشگاه تهران

Abstract:

مدیران و برنامه ریزان گردشگری معتقدند، جامعه میزبان برای رشد و توسعه گردشگری ظرفیت معینی دارد و رشد فراتر از حد ظرفیت آن، منجر به بروز پیامدهای اجتماعی و زیست محیطی خواهد شد و پس از مدتی کاهش منافع سرمایه گذاری های گردشگری را درپی خواهد داشت. تعیین آستانه تحمل حوزه مقصد از دو بعد جامعه میزبان و میهمان گردشگران صورتمی گیرد. هدف این تحقیق ارزیابی و تعیین آستانه تحمل حوزه گردشگری روستاهای شهرستان چالوس می باشد. روش تحقیق، پیمایشی زمینه یابی و اکتشافی، توصیفی، تحلیلی می باشد ابزار اصلی این تحقیق پرسشنامه می باشد. روایی پرسشنامه توسط متخصصین امر مورد تأئید قرار گرفت و پایایی آن با استفاده از آلفای کرونباخ مورد سنجش قرار گرفت و از ضریب اطمینانی قابل قبول برخوردار بود 0/85 و جمع آوری داده ها به وسیله نرم افزار Spss مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته های تحقیق نشان می دهد، از بعد جامعه میزبان در رابطه با نوع گردشگران خود ظرفیت تحمل متفاوتی دارد. به طوری که با توجه به عملکرد گردشگران خانه دوم، ظرفیت تحمل حوزه به آستانه خود رسیده است اما در رابطه با گردشگران با اقامت حداقل یک شب گردشگران اقامتی اشباع آستانه ظرفیت تحمل مورد تایید نمی با شد. همچنین از بعد جامعه میزبان، وضعیت ظرفیت تحمل، تحت تاثیر نگرش مردم نسبت به نوع گردشگران موثرتر به لحاظ اقتصادی، نوع گردشگران مطلوب به لحاظ عملکردی میزان تاثیر گذاری بر محیط، میزان وابستگی اقتصاد حوزه به گردشگری، آینده اقتصادی حوزه تحت تاثیر گردشگری، منافع شخصی افراد از گردشگری و میزان آگاهی و حساسیت مردم نسبت به مسایل محیطی حوزه، می باشد.

Keywords:

آستانه تحمل، اثرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، جامعه میزبان، اثرات گردشگری، چالوس

Paper COI Code

This Paper COI Code is TOURISM01_060. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/284790/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهدوی، ابراهیم و مخت، سارا و خوشبخت، حسین،1393،ارزیابی آستانه تحمل حوزه مقصد گردشگری با توجه به اثرات اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی مطالعه موردی: روستاهای شهرستان چالوس،اولین همایش ملی توریسم وگردشگری سبز ،Hamadan،https://civilica.com/doc/284790

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • -Augustin, M., 1998, National Strategies for Rural Tourism Development and ...
 • - Hawkes, S., & Williams, P, 1993, From principles to ...
 • - Hunter, C, & H. Green, 1995, Tourism and the ...
 • - Martin, B. S. and Uysal, M, 1990, examination of ...
 • - D. Amore, Laouis & Jafar, Jafari, 1988, Tourism- A ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  4.00
  1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 0
  4 1
  3 0
  2 0
  1 0

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 63,922
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support