ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری روستایی در خراسان رضوی با نگرش موردی به روستای کنگ

Year: 1393
COI: TOURISM01_164
Language: PersianView: 631
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

بتول باقریان - لیسانس زمین شناسی دبیرآموزش وپرورش شهرستان رشتخوار
غلامرضا پرتوه - کارشناسی ارشد ادبیات فارسی معاون اداری ومالی اداره آموزش وپرورش رشتخوار

Abstract:

ایران سرشار از جاذبه عالی توریستی و گردشگری هستند و شاید بتوان گفت اکثر شهرها و یا حتی برخی از مناطق روستایی واقع در مناطق بیابانی، نیمه بیابانی، دارای آثار فرهنگی و یا جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فرد هستند، اهمیت وجود برخی روستاها و اماکن گردشگری در جذب توریست به قدری است که باید با معرفی این مکان ها، علاوه بر ثبت مکانهای مهم گردشگری بومی، زمینه را برای حضور بیشتر گردشگران، در این مناطق فراهم آوریم؛ از جمله این مناطق، شهرستان طرقبه شاندیز است که علاوه بر همجواری با مشهد مقدس، خود نیز دارای جاذبه های گردشگری و جاذبه های مذهبی می باشد که تأثیر به سزایی در جذب گردشگر دارد و تاکنون کمتر از 30 درصد ظرفیت گردشگری شهر شاندیز با در نظر گرفتن پروژه های در دست اجرا، فعال شده و هنوز این منطقه ظرفیت های بالقوه بسیاری دارد. از جمله این ظرفیتهای باالقوه، روستای کنگ(ماسوله دوم) در 19 کیلومتری غرب طرقبه و 29 کیلومتری مشهد می باشد؛ مقاله حاضر در راستای ترویج گردشگری بومی در ایران، با هدف تحلیل و بررسی تنوع اقلیم خراسان رضوی بر استقرار مراکز گردشگری این استان با معرفی موردی روستای کنگ، به عنوان یکی از پرجاذبه ترین مناطق ییلاقی خراسان به کمک اطلاعاتی که از طریق مشاهده عینی و گفتگو با افراد محلی و همچنین نقل قولهایی از مسئولین در باب پیشینه آن روستا و اسناد علمی جمع آوری گردیده، به بررسی شرایط اقلیمی، موقعیت و جایگاه تاریخی، همچنین ظرفیت های توریستی این روستا می پردازد. امید است تا این مجال کم، فرصتی باشد برای معرفی کامل این روستا و زمینه جذب گردشگران را به این منطقه فراهم آورد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TOURISM01_164. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/284888/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باقریان، بتول و پرتوه، غلامرضا،1393،گردشگری روستایی در خراسان رضوی با نگرش موردی به روستای کنگ،The first national conference on green tourism،Hamadan،https://civilica.com/doc/284888

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support