Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

گردشگری و جایگاه آن در ایران

Year: 1393
COI: TOURISM01_210
Language: PersianView: 462
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نسرین عزیزیان - کارشناس ارشد جامعه شناسی و دبیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج
محمدصادق عزیزیان - مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کردستان

Abstract:

صنعت گردشگری یکی از بزرگترین و پربازده ترین فعالیت های اقتصادی در دنیا است که بالاترین میزان ارزش افزوده را ایجاد می کند و بطور مستقیم و غیر مستقیم، سایر فعالیت های اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار می دهد. گردشگری یکی از منابع عمده درآمدزایی و ایجاد اشتغال در جهان به شمار می آید، بطوریکه بسیاری از آن به عنوان صنعت اول دنیا یاد می کنند. بسیاری از کشورها همچون اسپانیا، فرانسه و ایتالیا بخش اعظمی از درآمد ارزی خود را از طریق گردشگری به دست می آورند. گرچه گردشگری به تنهایی نمی تواند منجر به توسعه کشور شود ولی با ورود گردشگر به تدریج نیاز به تغییر و ایجاد امکانات برای اقامت، جابجایی و سایر فعالیت های مربوطه، توسعه را نیز در پی خواهد داشت و در دراز مدت باعث افزایش امکانات و تاسیسات خواهد شد. بر اساس گزارش سازمان جهانی گردشگری در سال 2006 تعداد 835 میلیون جهانگرد جابجا شده اند که این جهانگران حدود 800 میلیارد دلار هزینه این در حالی است که سهم ایران از صنعت گردشگری جهانی در سال 2006 کمتر از یک دهم درصد بوده است و علیرغم اینکه ایران طبق نظر یونسکو یکی از ده کشور دارای جاذبه های گردشگری می باشد، ولی آمار موجود گویای ضعف صنعت گردشگری کشور می باشد و نارسایی های موجود باعث عدم توفیق در جذب جهانگردان به میزان توانمندی های کشور شده است. براین اساس در این مقاله سعی می شود که با جمع آوری اطلاعات لازم به بررسی نقش گردشگری و جایگاه آن در ایران پرداخته شود، ابزار جمع آوری اطلاعات نیز روش اسنادی استفاده از تکنیک های کتابخانه ای متاثر از تجارب داخلی می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is TOURISM01_210. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/284929/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیزیان، نسرین و عزیزیان، محمدصادق،1393،گردشگری و جایگاه آن در ایران،The first national conference on green tourism،Hamadan،https://civilica.com/doc/284929

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • امامی، محسن (1101)، «سهم ایران از صنعت جهانگردی یک هزارم ...
  • الوانی، مهدی، یروز بخت، معصومه، (1148) فرآیند مدیریت توریسم، تهران، ...
  • کاظمی، مهدی، (1108)، مدیریت توریسم، تهران، انتشارات سمت. ...
  • یعقوب زاده، رحیم، (1100)، گردشگری فرهنگی و ارائه راهکارها، تهران، ...
  • Fennel, David (2003), Ecoutourism, Routledge. ...
  • Hall, C.Mand S.J page (2001), The Geography of tourism and ...
  • Holden, Andrew (2000), environment and tourism, Rutledge. ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support