ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت بحران ناشی از سیل قبل از وقوع حادثه (بررسی موردی: سیل در استان گلستان)

Year: 1392
COI: EME02_1404
Language: PersianView: 1,086
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیر محمودزاده - دکترای مهندسی عمران گرایش زلزله ، رئیس و استادیار پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی و پدافند غیرعامل شاخص پژوه
مریم علی نژاد - دانشجوی دکترای رشته مدیریت بحران پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی و پدافند غیرعامل شاخص پژوه
امید امیری - کارشناس ارشد رشته مهندسی و مدیریت ساخت و مدرس دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)
سینا اتحادی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، دبیر کمیته نظارت عالیه استان گلستان

Abstract:

تجربه نشان می دهد که بیشتر خسارات بوجود آمده در حوادث غیرمترقبه، ناشی از عدم بکارگیری اصول مهم پدافندی از سوی سیاستگذاران بوده است. مهمترین مسئله در مدیریت بحران های ناشی از این حوادث، تصمیم گیری در خصوص شیوه رویارویی با آنها است. پدیده سیل نیز از جمله حوادثی است که اولا می تواند با استفاده از روش های پدافند غیرعامل عواقب آن تعدیل شود و دوما با مدیریت کارشناسی شده در حین و بعد از وقوع حادثه با کمترین آسیب و خسارت توام گردند. در این مقاله جهت حصول روش هایی برای مدیریت بحران ناشی از سیل، موضوع سیل در استان گلستان که از سیل خیزترین استان های کشورمان می باشد، در نظر گرفته شده است. در نتیجه این بررسی ها خواهیم دید که مهمترین عامل تشدید خسارات بوجود آمده، حاصل دست بشر بوده که با بکارگیری سیاست های پدافندی کارشناسی شده امکان جلوگیری از آنها وجود خواهد داشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EME02_1404. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/286509/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودزاده، امیر و علی نژاد، مریم و امیری، امید و اتحادی، سینا،1392،مدیریت بحران ناشی از سیل قبل از وقوع حادثه (بررسی موردی: سیل در استان گلستان)،2nd International Conference on Management, Entrepreneurship and Economic Development،Qom،https://civilica.com/doc/286509

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support