ارائه مدل عوامل سازمانی مؤثر بر شادکامی کارکنان با استفاده از تحلیل عاملی (مطالعه موردی: سازمان صدا و سیمای شهرستان اصفهان)

Publish Year: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 1,664

This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

EME02_1434

تاریخ نمایه سازی: 14 شهریور 1393

Abstract:

شادکامی کارکنان در حوزه کاری، موضوع مهمی برای بنگاه هاست، بطور گسترده تائید شده که بهره وری کارکنان شاد نسبت به کارکنان ناشاد بالاتر است. تشخیص تعیین کننده های شادکامی شغل از اهمیت زیادی برخوردار است تا بتوانیم سطح شادمانی را در سازمان بالا ببریم. با توجه به اهمیت موضوع شادکامی کارکنان در سازمان، در این مقاله سعی شده است مدلی ارائه شود که در راستای کمک به بهبود و ارتقاء اینگونه رفتار ها باشد. از اینرو پس از بررسی ادبیات تحقیق عوامل سازمانی موثر بر شادکامی کارکنان (جنبه های وظیفه / شغلی، هوش عاطفی، رفتار شهروندی سازمانی، سرمایه اجتماعی، عدالت سازمانی و رضایت شغلی) شناسایی و بر مبنای آن سوالات پرسشنامه طراحی گردید. جهت دستیابی به مدل مفهومی تحقیق از تحلیل عاملی اکتشافی و جهت آزمون صحت مدل اندازه گیری تحقیق از تحلیل عاملی تائیدی استفاده شد. نتایج تحقیق نشان داد که عوامل سازمانی مذکور بر شکل گیری شادکامی کارکنان در سازمان تأثیر بسیار زیادی دارند.

Authors

الله یار بیگی فیروزی

کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی، مشاور بازاریابی بانک مهر اقتصاد استان سیستان و بلوچستان زاهدان، بلوار امیرالمومنین، امیرالمومنین ۶، مدیریت

مهران اصلانیان

دانشجوی دکترای مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی، دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه سیستان و بلوچستان

نجمه مهدی بیگی

کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات، دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه سیستان و بلوچستان