الگوی مکانیزم خرابی در زمین زیر شالوده های کوچک و بزرگ

Publish Year: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 375

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

RAZICONF01_135

تاریخ نمایه سازی: 14 شهریور 1393

Abstract:

تحلیل و مطالعه مسائل ژئومکانیکی همواره بدلیل غیرمطلق بودن ابعاد هندسی مسئله (زمین), گستردگی خواص مصالح، نوع و شکل بارگذاری نیازمند ایده آل سازی هائی است که با مدیریت مهندسی در مسئله روبرو می باشند. در این مقاله با مدل سازی فیزیکی و تحلیل عددی رفتار مصالح و استفاده از ابزارها و تکنیک های محاسباتی سعی شدهاست تا الگوی مکانیزم خرابی واقعی زمین در زیر شالوده مشخص گردد. هندسه و ابعاد محوطه مربوط به آن با توجه به تغییرات ابعاد شالوده و بارگذاری بصورت موردی مطالعه و بررسی شده تا با دانش بهتر، پیش بینی بهتر و تصمیم گیری صحیح تر انجام پذیرد. تکنیک به کارگرفته شده درتحلیل، شکستن محوطه مورد مطالعه به بخش های داخلی است کهدر هنگام بارگذاری مصالح زمین رفتار مکانیکی متفاوت دارند، یعنی خواص مصالح با توجه به سطح و توزیع تنش ها در هر نقطه عوض می شوند. در این تحقیق سعی می شود تا مفاهیم رفتاری مصالح و زمین به صورت کمی بیان شوند تا بر این اساس بتوان اثرات غیرخطی هندسه (اندازه) پی ها را در تغییر الگوی مکانیزم خرابی زیر شالوده ملحوظ نمود.

Authors

جهانگیر خزائی

گروه مهندسی عمران دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه رازی

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :