اعمال روش المان محدود بر رابطه اصل جابجایی مجازی جهت بررسی ترموالاستیسیته کلاسیک کوپل در یک ناحیه نیم‌صفحة تحت شوک حرارتی

Publish Year: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 2,560

This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

ISME15_231

تاریخ نمایه سازی: 8 فروردین 1386

Abstract:

در قطعاتی که به طور ناگهانی تحت شار حرارتی قرار می گیرند تحلیل تنش حرارتی جزء یکی از مهمترین بخش های طراحی می باشد. به دلیل اهمیت زیاد اثر متقابل میان میدان های حرارتی و مکانیکی در تکنولوژی های پیشرفته، حل معادلات ترموالاستیسیته تحت بارگذاری های مختلف از مسائلی می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از محققان قرار گرفته است. در این مقاله با استفاده از روش المان محدود و اعمال آن بر اصل جابجایی مجازی به بررسی معادلات ترموالاستیسیته کلاسیک کوپل پرداخته شده است. این تحلیل در یک ناحیه دو بعدی نیمه محدود و در محدوده اجسام الاستیک و با فرض کرنش های کوچک و تحت شوک حرارتی دو بعدی صورت گرفته است. در مقاله حاضر، برای حل این مسئله از ترکیب المان محدود و تبدیل لاپلاس استفاده شده است. بدین گونه که ابتدا روش المان محدود بر معادله کار مجازی حاکم اعمال شده، سپس برای حذف پارامتر زمان از تبدیل لاپلاس استفاده شده است. با اعمال تبدیل لاپلاس، روابط از حوزه زمان خارج شده و به حوزه لاپلاس انتقال می یابند و در نهایت بعد از حل معادلات در حوزه لاپلاس و استخراج پارامترهای مورد نظر، با اعمال لاپلاس معکوس عددی، پارامترهای مطلوب در حوزه زمان بدست می آیند. در کار حاضر، پس از تایید صحت حل، توزیع دما و جابجایی و همچنین اثر پارامتر کوپل بر این منحنی ها، در ناحیه یاد شده مورد بررسی قرار گرفته است.

Authors

احسان ربیع زاده

کارشناس ارشد - دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دانشکده مکانیک

محمدرضا اسلامی

استاد- دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده مکانیک

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :
  • -Mechanical effects in Thermo؛ _ , 1972 _ Francis, P. ...
  • !. Hetnarski, R. B. and Eslami M. R., 2001, ، ...
  • _ Eslami, M. R., 2003, ،0A First Course in Finite ...
  • H o s s eini-Tehrani, P. and Hector, L. G. ...
  • _ Durbin, F., 1974, ،Numerical inversion of Laplace transforms: an ...
  • _ Sternberg, E. and Chakravorty, J. G., 1959, 4On inertia ...
  • }. H o s s eini-Tehrani, P. and Eslami, M. ...
  • نمایش کامل مراجع