Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روشهای مقاوم سازی سدهای بتنی (با تأکید بیشتر به مقاوم سازی سد سفیدرود)

Year: 1386
COI: NCDHS01_052
Language: PersianView: 5,525
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

کیانوش سیامردی - دانشجوی مهندسی عمران –عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

Abstract:

برای چندین دهه،ساختن سدها بصورت ایمنی و اقتصادی و همچنین با سرعت بمنظور افزایش تولید انرژی توصیه می شد.مشکل بحرانی که انتظار می رود در سالهای اخیر با آن مواجه شویم،افزایش عمر و فرسوده شدن سدهای بتنی است که در گذشته ساخته شده اند.اکثر سدهای مرتفع، بصورت بتنی(وزنی،پشت بنددار و قوسی) ساخته می شوند و مصالح بدنه و پی این سازه ها با گذر زمان ودر اثر عوامل مختلفی از قبیل بارهای هیدرواستاتیکی،بارهای دینامیکی و لرزه ای،تغییرات درجه حرارت،یخ بندان و دیگر موارد فرسوده می شوند و در آنها گسیختگی هایی ایجاد می شود که با گذر زمان و اثرات تشدید کننده نیروهای موجود در سازه افزایش می یابند و پایداری سد کاهش می یابد. در شرایطی که سدها تحت تکان های شدید زمین قرار می گیرند، نیاز به تعمیرات و مقاوم سازی فوری دارند. پس از زمین لرزه با استفاده از حسگرها و فیبرهای نوری و دیگر وسائل هشداردهنده و یا حفر گمانه های اکتشافی می توان متوجه شد که کدام قسمتهای سد دچار آسیب شده و می توان اقدامات ترمیم را برای آن انجام داد .مانند سد بتنی پشت بنددار سفید رود که در زلزله رودبار تحت زمین لرزه قرار گرفت و پس از زلزله مورد ترمیم ومقاوم سازی قرار گرفت و هنوز هم پابرجاست. اغلب کارهای مقاوم سازی ،دشوارتر و پیچیده تر از حتی ساخت یک سازه مجدد است و برای جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی زیاد و قطع خدمات آبرسانی و تولید برق بهتر است تعمیرات در زمانی که مخزن پر از آب است انجام پذیرد تا بدترین حالت در نظر گرفته شود.در این مقاله سعی برآن است که روش های مختلف و رایج ترمیم ومقاوم سازی سدهای بتنی(بویژه سد سفیدرود) در شرایط مختلف مورد بررسی قرار گیرد و اطلاعات مفیدی را در جهت کاهش نقاط ضعف طراحی واجرای سدهای آینده ارائه می نماید .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCDHS01_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/29285/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیامردی، کیانوش،1386،روشهای مقاوم سازی سدهای بتنی (با تأکید بیشتر به مقاوم سازی سد سفیدرود)،1st National Conference of Dam and Hydraulic Structures،Karaj،https://civilica.com/doc/29285

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • WIELAND Martin , ، _ EARTH QUAKE SAFETY OF EXISTING ...
 • Rud dam?s dynamic response to the large near-field Sefid؛، [2] ...
 • ARCANGELI _ E. & CIABARRI, P., *Menjil dam rehabilitation by ...
 • SHEN, H.-C., CHANG, C.-H., HUANG, L.-S., LI, T.-C., YANG, C.-Y. ...
 • CHOPRA, A.K. & C HAKRAB ARTI, P., ، The earthquake ...
 • CHOPRA, A.K. & CHAKRAB ARTI, P., ،.The Koyna earthquake of ...
 • GUPTA, H.K. & RASTOGI, B.K., ، Dams and Earthquakes?, Developments ...
 • IND ERMAUR, W., BRENNER, R.P. & ARASTEH, T., ،The effect ...
 • MOINFAR, A.A. & NADERZAD EH, A., ،0An immediate and preliminary ...
 • behavior of posttensioned gravity dams: Seismic؛، [10] MORIN, PH. B., ...
 • SUGIMURA, Y., MIURA, S. & KONAGAI, K. «Damage to Shih-Kang ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 9,549
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support