Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی مدلی جهت تعیین فرصت ها و تجاری سازی آنها در مراکز تحقیق و توسعه

Year: 1386
COI: JR_TD-4-14_001
Language: PersianView: 541
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد موسایی - پژوهشگاه صنعت نفت

Abstract:

امروزه ضرورت پرداختن به مقوله تحقیق و توسعه در کشورمان ایران، بیش از پیش و فراتر از کشورهای توسعه یافته احساس می شود. اگر هدفمندتر به تحقیقات پرداخته شود، می تواند راهگشا باشد. تحقیق و توسعه تنها مزیت رقابتی شرکت های امروزی است و تنها شرکت هایی پایدارند که تحقیق و توسعه در آنها نهادینه شده باشند. بنابراین این مقاله به توسعه مدلی جهت هدفمند نمودن فعالیت مراکز تحقیق و توسعه در کشور و افزایش کارایی و اثربخشی اینگونه مراکز می پردازد. با اجرای گام به گام چنین الگویی، سازمان تحقیق و توسعه می تواند اطمینان حاصل نماید هر ایده ای که خلق می شود به شرط آنکه یک فرصت باشد، در مسیر مدون و برنامه ریزی شده ای برای رسیدن به بازار قرار می گیرد و در نتیجه جایگاه طرح های پژوهشی در سازمان تحقیق و توسعه کاملا مشخص است. ضمن اینکه شاخصه مهم و بارز الگوی مدکور، وجود برنامه هایی جهت بازاریابی، تحقیقات بازار و تجاری سازی ایده خلق شده است تا انباشتی از دانش در سازمان های تحقیق و توسعه اتفاق نیفتد که از قبل هیچگونه تفکری در خصوص کاربردی و عملی نمودن آنها وجود نداشته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TD-4-14_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/296749/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
موسایی، احمد،1386،طراحی مدلی جهت تعیین فرصت ها و تجاری سازی آنها در مراکز تحقیق و توسعه،https://civilica.com/doc/296749

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 2,260
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support