ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و ارزیابی عوامل حیاتی موفقیت پارک های علم و فناوری در ایران از دیدگاه خبرگان

Year: 1390
COI: JR_TD-8-29_005
Language: PersianView: 406
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید رضا سلامی - عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبائی
سید احمد به گزین - عضو هیئت علمی دانشکده فنی دانشگاه شهید باهنر شیراز
مهرداد شفیعی - کارشناس ارشد مدیریت تکنولوژی پارک علم و فناوری فارس. مسئول مکاتبات

Abstract:

پارک علم و فناوری به عنوان جزئی از نظام ملی نوآوری و حلقه ای از زنجیره توسعه اقتصاد دانش محور با فراهم آوردن شرایط لازم برای پؤوهشگران بازارگرا و تجاری سازی نتایج تحقیقات نقشی موثر در تسریع روند تبدیل ایده ها به محصولات و توسعه فناوری ایفا می نماید. در جهت رسیدت به این اهداف یک پارک علم و فناوری- مانند هر سازمان دیگری- الزاما باید دارای ویژگی هایی باشد که بدون آنها نمی توان توقع عملکرد موثر و منطبق با نیازها و اهداف را از آن داشت. این ویژگی ها عوامل اصلی و پایه ای عملکرد یک پارک علم و فناوری هستند که نبود هر یک می تواند راه موفقیت را مسدود کند و در واقع الزاماتی اساسی (اجزا تفکیک ناپذیر) هستند که به عنوان اهداف واسطه برای دستیابی به هدف اصلی باید قبلا حاصل شوند. در این پژوهش پس از بررسی منابع نظری موجودف عوامل حیاتی موفقیت پارک های علم و فناوری در قالب بیست و هشت عامل در چهار گروه شامل عوامل مکانی، منابع نظری موجود، عوامل حیاتی، عوامل مدیریتی و عوامل فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته و سپس توسط متخصصان و خبرگان به وسیله مقایسه های زوجی ارزیابی شدند. نتایج نشان داد از بین گروه های چهارگانه، عوامل مدیریتی حائز بیشترین اهمیت هستند و از بین عوامل احصا شده داشتن راهبردی، اهداف و برنامه های مشخص ، تسلط مدیران به مباحث مربوط به پارک های علم و فناوری، جو سیاسی موجود برای حمایت از پارک و اهداف آن و تعیین ضوابط شفاف و رسمی پذیرش، حضور، ارزیابی و کنترل فعالیت های شرکت های مستقر در پارک بیشترین اهمیت را دارند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TD-8-29_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/296865/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلامی، سید رضا و به گزین، سید احمد و شفیعی، مهرداد،1390،شناسایی و ارزیابی عوامل حیاتی موفقیت پارک های علم و فناوری در ایران از دیدگاه خبرگان،https://civilica.com/doc/296865

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,138
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support