ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و اولویت بندی عوامل کلیدی موفقیت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

Year: 1391
COI: JR_TD-8-30_005
Language: PersianView: 712
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

آرمان بهاری - کارشناس ارشد مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر
بهنوش مودی - کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه سیستان و بلوچستان. مسئول مکاتبات
نورمحمد یعقوبی - دانشیار دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه سیستان و بلوچستان دانشگاه جامع امام حسین (ع)
سید حسن علم الهدایی - دانشیار دانشکده ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد

Abstract:

پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از ساختارهای مؤثر در توسعه فناوری و به تبع آن توسعه اقتصاد دانش محور و اشتغال زاییتخصصی، مورد توجه بسیاری از کشورهای جهان واقع شده است. هدف بسیارى از این ساختارهاى نوین، ساماندهى یک محیط فعال براى ایجاد و یا توسعه زنجیره هاى فناورى به منظور محصول گرایى تحقیقاتى، ایجاد زمینه هایی برای انجام کار جمعى و حمایت از فعالیت هاى هدف دار محققان، نوآوران و شرکت هاى فعال در زمینه هاى برگزیده فناورى مى باشد. از طرف دیگر هر سازمانى براى دستیابى به اهداف خود نیازمند عواملى است که الزاماً باید آنها را فراهم سازد. در واقع براى هر سازمانى زمینه هایى از فعالیت وجود دارد که باید آنها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد تا بتواند به اهدافى که براى خود تعریف کرده است، نائل شود. این عوامل که در ادبیات مدیریت عوامل حیاتى موفقیت نامیده مى شوند، اجزای تفکیک ناپذیر توفیق سازمان در دستیابى به اهدافشان هستند. پارک هاى علم و فناورى نیز مانند هر سازمان و مؤسسه دیگرى براى دستیابى به اهداف خود نیازمند فراهم کردن این عوامل هستند. هدف این پژوهش شناسایى عوامل کلیدى موفقیت پارک علم و فناورى خراسان رضوى و اولویت بندى این عوامل جهت توسعه پارک هاى علمى مى باشد. براى این منظور عوامل کلیدى موفقیت پارک هاى علمى از طریق مطالعه متون و مصاحبه با خبرگان پارک علمى خراسان رضوى جمع آورى شده و با استفاده از پرسشنامه و آزمون فریدمن این عوامل رتبه بندى شده اند. جامعه آمارى این پژوهش، شامل خبرگان پارک هاى علم و فناورى مى باشد و نمونه آمارى آن پارک علم و فناورى خراسان رضوى را در بر می گیرد. اولویت بندى این عوامل نشان میدهد که عامل حمایتى از مؤسسات دانش بنیان در جهت تولید فناورى، عامل نیروى انسانى، عوامل توسعه زیرساخت هاى مرتبط با فناورى و عوامل توسعه و ایجاد مراکز مرتبط با فناورى، به ترتیب از اهمیت ویژه اى در توسعه پارک هاى علمى برخوردارند. اهمیت و اولویت این عوامل کلیدى موفقیت را میتوان راهنمایى براى مدیران و مؤسسان پار کهاى علم و فناورى در جهت موفقیت در ایجاد و توسعه پار کهاى علمى دانست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_TD-8-30_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/296872/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهاری، آرمان و مودی، بهنوش و یعقوبی، نورمحمد و علم الهدایی، سید حسن،1391،شناسایی و اولویت بندی عوامل کلیدی موفقیت پارک علم و فناوری خراسان رضوی،https://civilica.com/doc/296872

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 21,194
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support