Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اختلالات روانی ناشی از زلزله

Year: 1372
COI: ISEP08_013
Language: PersianView: 1,594
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیرا هوشمند - دانشگاه علوم پزشکی تهران
احمدعلی نوربالا - دانشگاه علوم پزشکی تهران

Abstract:

پزشکان از مهندسی زلزله و چگونگی وقوع آن اطلاع ناچیزی دارند. این واقعه هرچه هست و به هر دلیلی که رخ دهد سودبار یا زیانبار برای بقاء کره زمین، لازم یا غیر لازم، پس از وقوع تاثیرات اسف باری بر روی جسم آسیب پذیر انسان وارد می سازد. گذشته از اورژانس های کاملاً اختصاصی در حین زلزله که اقدام فوری بیمارستانی را در مورد مصدومین می طلبند، یکی از اختلالات بسیار جدی که در بازماندگان دیده میشود اختلال PTSD یا Post Traumatic Stress Disorder (اختلال استرس پس از سانحه) می باشد. هم اکنون که 3 سال از زلزله دلخراش رودبار می گذرد ضروری دانستیم که به بررسی مهمترین اخلال در بازماندگان این فاجعه بپردازیم. امید است فرصت کافی داشته باشیم تا قبل از زلزله بعدی مقالات و تحقیقات بهتری درمورد چگونگی پیشگیری و اقدام برای مصدومین این سانحه طبیعی را ارائه دهیم. اصطلاح نوین «طب زلزله» اگر به این معنی که لیستی از بیماری های شایع در زلزله و چگونگی برخورد با آنها را تدوین و تهیه کند، چندان غیر ضروری به نظر نمی رسد. یک دسته از بیماری ها در همان لحظه درمان مقتضی بیمارستانی را می طلبند، جلوگیری از بروز (Acute Tubular Necrosis) ATN نارسایی حاد کیه که از زلزله اخیر رودبار قربانیان بسیاری گرفت طبق تحقیق یکی از اساتید گرانقدر دانشگاه تهران تنها با 12 لیتر سرم که در بدو ورود هر مصدون به بیمارستان برای وی تزریق می شد، در برخی بیمارستان ها تعداد تلفات را به صفر رساند. به غیر از ATN، چگونگی جلوگیری از بروز ایسکمی لکمن درمرضای ارتوپدی و هشیاری جهت اماده بودن برای مقابله با آمبولی چربی نیز از این دسته اند.

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISEP08_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/30076/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هوشمند، حمیرا و نوربالا، احمدعلی،1372،اختلالات روانی ناشی از زلزله،8th International Seminar on Earthquake Prognostics،Tehran،https://civilica.com/doc/30076

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 9,739
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support