ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و ارزیابی مؤلفه های تأثیرگذار بر تعاملات اجتماعی تحکیم و توسعه روابط شهروندی در خیابان های شهری : نمونه مورد مطالعه سنندج

Year: 1392
COI: JR_BAGH-10-25_002
Language: PersianView: 1,664
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مصطفی بهزادفر - دکتری شهرسازی ، دانشیار دانشگاه علم و صنعت ایران
ارسلان طهماسبی - پژوهشگر دکتری معماری دانشگاه علم و صنعت ایران ،

Abstract:

میزان موفقیت فضاهای شهری با میزان استفاده از آن فضا و حضور انسان در آن متناسب است . در واقع معماری و شهرسازی باید به جای افتراق و جدایی در پی افزایش تعاملات اجتماعی و همبستگی انسان ها باشد . اما آنچه امروزه در غالب فضاهای شهری با آن روبرو هستیم کاهش روابط و مشارکت اجتماعی ساکنان در این فضاهاست. در این تحقیق با توجه به پایین بودن سطح تعاملات اجتماعی در این فضاها به عنوان مسئله اصلی تحقیق ، سعی شده به دنبال راه حل مناسب برای این مسئله از طری شناسایی و ارزیابی مؤلفه های مختلف با استفاده از روش های آماری (کمی ) و مطالعات میدانی باشیم. طبقه بندی مؤلفه های کیفی سازنده خیابان و استخراج متغیرها ( مؤلفه های کیفی سازنده خیابان های شهری چون : کارایی ، نفوذپذیری ، امنیت و خوانایی ) ارزیابی و ارزش گذاری متغیرهای شخصیت دهنده به مکان های مردمی و تأثیرگذار در تعاملات اجتماعی و در مقیاس محلی هدف اصلی این پژوهش است ، تا از این طریق بتوان به تقویت و توسعه این فضاها به عنوان مجراها و کانال های دربرگیرنده مکان ها و جنبه های اجتماعی قوی پرداخت . از سوی دیگر طراحان محیط همواره با ابعاد مختلفی در طراحی فضاهای عمومی روبرو هستند و آنچه اهمیت پیدا می کند این است که از میان انواع مؤلفه های تأثیرگذار در روابط اجتماعی حاضرین در فضا ، کدامیک نقش مهم تری دارد. در واقع این مقاله با یک تحلیل (رگرسیون) چند متغیره از طریق راهبرد همبستگی و تحلیل مطالعات کمی و از طر یق بازدیدهای منظم روزانه و تکمیل 530 پرسشنامه و برداشت های میدانی به آزمون چندین مؤلفه و ویژگی های شخصیتی و رفتاری استفاده کنندگان می پردازد تا نقش و نحوه تأثیر انواع مؤلفه ها را روشن سازد ، در نهایت نحوه و میزان تأثیرگذاری متغیرهای مختلف را در تعاملات اجتماعی نشان داده تا مورد استفاده طراحان محیط قرار گیرد. در این پژوهش اثبات شد مؤلفه های فردی تأثیر مستقیم بر تعاملات اجتماعی دارند ، ضمن اینکه نقش مؤلفه های کالبدی و محیط فیزیکی به عنوان بستر شکل گیری روابط ساده و پیچیده اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت ، بنابراین در اینجا نقش و قابلیت های طراحی محیط کالبدی و کیفیت عملکردی فضا در ارتقای تعاملات اجتماعی تأیید می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_BAGH-10-25_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/302260/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بهزادفر، مصطفی و طهماسبی، ارسلان،1392،شناسایی و ارزیابی مؤلفه های تأثیرگذار بر تعاملات اجتماعی تحکیم و توسعه روابط شهروندی در خیابان های شهری : نمونه مورد مطالعه سنندج،https://civilica.com/doc/302260

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 12 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 22,537
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support