Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان آگاهی و عملکرد مردم شهر اقلید در زمینه مدیریت و بازیافت مواد زائد جامد

Year: 1393
COI: HYGIENE01_117
Language: PersianView: 544
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سمیرا عرب زاده - کارشناسی مهندسی بهداشت محیط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علم پزشکی شیراز ایران
محمدرضا سمایی - استادیار گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایران
فاطمه جمشیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایران
نرگس شمس الدینی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ایران

Abstract:

افزایش جمعیت و سطح رفاه عمومی موجب افزایش میزان و تنوع پسماندهای تولیدی شده است مواد زائد باید به نحوی ازمحل زندگی انسانها دورشده و یا به چرخه بازیافت موادوانرژی بازگردد ازاین رو باتوجه به مدیریت جامع پسماندها درشهرها لازم است که کاهش ازمبدا و بازیافت دراولویت قرارگیرد تا بتوان گامی موثر درجهت ارتقا سلامت و بهداشت عمومی برداشت لذا هدف ازاین مطالعه ارزیابی آگاهی و عملکرد مردم شهراقلید درزمینه مدیریت و بازیافت موادزاید جامد می باشد این تحقیق یک مطالعه توصیفی مقطعی بوده که با مصاحبه و تکمیل 170 پرسشنامه توسط افرادی که ازطریق نمونه گیری خوشه ای درشهراقلید انتخاب شده بودند صورت گرفت درپرسشنامه سوالاتی مرتبط با اطلاعات دموگرافیک آگاهی و عملکرد مردم شهراقلید درمورد مدیریت و بازیافت موادزائد جامد مطرح شد و درپایان داده ها با استفاده ازنرم افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرارگرفت بطور کلی میزان آگاهی مردم شهراقلید درمورد مدیریت موادزائد ضعیف و عملکردشان درسطح متوسط است که نیازمند ارتقا سطح آگاهی و عملکرد عموم مردم و ارتباط نزدیک سازمانهای مجری با شهروندان است لذا توصیه میشود سرمایه گذاری درامرآموزش و گسترش فرهنگ بازیافت درجامعه صورت پذیرد تا علاوه برافزایش میزان بازیافت باعث کاهش تولید زباله نیز شود

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is HYGIENE01_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/304443/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عرب زاده، سمیرا و سمایی، محمدرضا و جمشیدی، فاطمه و شمس الدینی، نرگس،1393،بررسی میزان آگاهی و عملکرد مردم شهر اقلید در زمینه مدیریت و بازیافت مواد زائد جامد،The first national conference on environmental health, health and sustainable environment،Hamadan،https://civilica.com/doc/304443

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support