ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدلسازی معکوس گلفشان گمیشان با استفاده از الگوریتم لی و اولدنبرگ

Year: 1393
Publish place:
COI: ICMSM01_030
Language: PersianView: 495
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا باغزندانی - دانشجوی ژئوفیزیک؛ دانشگاه شاهرود، شاهرود، ایران
حمید آقاجانی - استاد یار گروه معدن؛ دانشگاه شاهرود، شاهرود، ایران
وحید جعفرزاده - دانشجوی ژئوفیزیک؛ دانشگاه شاهرود، شاهرود، ایران
پوراندوخت سلطانی - دانشجوی ژئوفیزیک؛ دانشگاه شاهرود، شاهرود، ایران

Abstract:

روش گرانیسنجی از جمله روشهای ژئوفیزیکی است که به دلیل هزینه اندک و زمان کوتاه برداشت، در ابتدای مطالعات اکتشافی مورد استفاده قرار می گیرد. آشکارسازی ساختارهای زیرسطحی به روش گرانی سنجی، سبب میشود که بتوان توزیع جرمی و به دنبال آن اختلاف چگالی واحدهای سنگی را شناسایی نمود. برای شناسایی ساختارهای مختلف زمینشناسی و به مدل در آوردن لایه های زیر سطحی روش و تکنیک های عددی مختلف وجود دارد از جمله ی این روشها، روش مدل سازی مستقیم که به کمک یک مدل اولیه سعی در پیشبینی دادهها و در مدلسازی معکوس از داده ها، پارامترهای مجهول پیش بینی می گردد. یکی از روشهای معکوس سازی کار آمد و به روز دنیا روش لی و اولدنبرگ می باشد در این روش از یک تابع هدف چگالی استفاده میشود با توجه به این نکته که حساسیت بلوکها با افزایش عمق کاهش می یابد، در تابع هدف مربوطه از توابع وزنی متغیر با عمق، به منظور محاسبه ی دقیقتر چگالی بلوک هایی که در عمق بیشتری قرار دارند استفاده شده است. هدف از این تحقیق مدل سازی داده های مربوط به گلفشان گمیشان واقع در استان گلستان به کمک روش مذکور می باشد.

Keywords:

گرانی سنجی؛ مدلسازی معکوس؛ تابع هدف؛ گلفشان گمیشان

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMSM01_030. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/307025/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
باغزندانی، حمیدرضا و آقاجانی، حمید و جعفرزاده، وحید و سلطانی، پوراندوخت،1393،مدلسازی معکوس گلفشان گمیشان با استفاده از الگوریتم لی و اولدنبرگ،کنفرانس ملی علوم معدنی،Sari،،،https://civilica.com/doc/307025

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 7,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support