ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

محاسبه فرار آب از مخزن سد لار با استفاده از سری زمانی نشت

Year: 1393
COI: ICMSM01_085
Language: PersianView: 668
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی عالی انوری - استادیار گروه مهندسی معدن، دانشگاه مهندسی دانشگاه کاشان

Abstract:

با وجود گذشت بیش از سی سال از آبگیی سد لار، اهداف اصلی طرح به دلیل فرار آب از مخزن و تکیه گاه های آن به طور کامل محقق نشده است. تکیه گاه راست ساختگاه که از سازنده های آهکی با پتانسیل بالای کارست شدگی تشکیل شده از مسیرهای عمده فرار آب در این ساختگاه است. عوامل زمین شناسی نظیر فعالیت های آتشفشانی و خرد شدگی ناشی از ساختارهای تکتونیکی باعث افزایش گذرگاه های جریان آب در این ساختگاه شده است. در این مقاله تلاش شده است تا با استفاده از نتایج آزمایش های ردیابی، مقدار نفوذذیری معادل برای واحدهای آهکی به عنوان اصلی ترین مسیرهای فرار آب تخمین زده شود. بر این اساس ابتدا با استفاده از روش بسط زمانی نشت، مقدار تخلخل مؤثر این واحد محاسبه و سپس با در نظر گرفتن نتایج آزمایش ردیابی، مقدار نفوذپذیری م عادل این واحدها برآورد شد. به منظور بررسی مقادیر مختلف نشت در ترازهای مختلف آبگیری، با استفاده از نرم افزار Seep/w، مقدار فرار آب در ترازهای مختلف نیز محاسبه و با تغییرات دبی چشمه های پائین دست محور سد اعتبار سنجی شد. نتایج محاسبات نشان می دهند که مقدار تخلخل مؤثر این واحدها در حدود 1/5 درصد است. با توجه به تغییرات سرعت ماده ردیاب در گمانه های مختلف مقدار نفوذپذیی از حداقل (-4) 10. 1/1 متر بر ثانیه تا حداکثر (-4) 10. 2/47 متر بر ثانیه متغیر می باشد. محاسبات نشت با استفاده از نرم افزار Seep/w نشان می دهند که مقدار فرار آب از مخزن در تراز 2485 در حدود 8/51 متر مکعب بر ثانیه است که با دبی خروجی از چشمه های پائین دست مطابقت دارد و درستی مدل سازی را تأئید می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMSM01_085. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/307079/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عالی انوری، علی،1393،محاسبه فرار آب از مخزن سد لار با استفاده از سری زمانی نشت،National Conference of Mineral Sciences،Sari،https://civilica.com/doc/307079

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,506
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support