ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد مدل سازی تاریخچه تدفین و حرارتی در بررسی وضعیت بلوغ سنگ های منشاء گدوان و کژدمی در میدان پارس جنوبی

Year: 1393
Publish place:
COI: ICMSM01_191
Language: PersianView: 695
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شعیب فرجی عبدالملکی - کارشناس ارشد مهندسی اکتشاف نفت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
علیرضا مهری - کارشناس ارشد مهندسی اکتشاف نفت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران

Abstract:

هدف از این مطالعه بررسی سنگ های منشاء گدوان و کژدمی می باشد. جهت بررسی سنگ های منشاء، از روش ارزیابی تاریخچه ی تدفین و حرارتی حوضه رسوبی استفاده شده است. این روش یک تکنیک غیر مستقیم در ارزیابی سنگ های منشاء می باشد که با استفاده از مدل سازی حوضه رسوبی به مطالعه ی پارامترهایی همچون زمان زایش هیدروکربن از سنگ منشاء، نوع هیدروکربن تولیدی و تشخیص عمق تشکیل هیدروکربن می پردازد. در واقع با استفاده از این نوع مدل سازی می توان تاثیرات متقابل رسوب گذاری و فرونشست حوضه رسوبی بر روی تغییرات درجه حرارت نسبت به عمق و زمان، مراحل دگرگونی ماده آلی در رسوبات و چگونگی فرآیند بلوغ ماده آلی در سنگ منشاءبه بحث و بررسی پرداخت. شرایط رسوبگذاری و تدفین در حوضه رسوبی باعث افزایش درجه حرارت نسبت به زمان شده و شرایط دمایی جهت پختگی و بلوغ مواد آلی موجود در سازندهای منشاء را بوجود میآورد. دراین مطالعه با استفاده از نرم افزار پترومد منحنی های تاریخچه تدفین و تاریخچه حرارتی سنگ های منشاء گدوان و کژدمی واقع در میدان پارس جنوبی، بازسازی شده و میزان پختگی و بلوغ این دو سازند به روش ایزی.آر.او محاسبه گردیدند. در نتیجه این مطالعه سازندهای گدوان وکژدمی در میدان مورد مطالعه در محدوده قبل از پنجره نفت زایی قرار می گیرند. عدم بلوغ مناسب سنگ های منشاء گدوان و کژدمی با توجه به منحنیهای تاریخچه تدفین و حرارتی، به دلیل واقعشدن در عمق کم و زمان نسبتا کوتاه (زمان زمین شناسی) که از نهشته شدن این سنگهای منشأ می گذرد، عامل اصلی نرسیدن به پنجره نفت زایی در این سازندها می باشد.

Keywords:

تاریخچه تدفین و حرارتی؛ سنگ منشاء؛ سازند گدوان؛ سازند کژدمی؛ میدان پارس جنوبی

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMSM01_191. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/307185/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فرجی عبدالملکی، شعیب و مهری، علیرضا،1393،کاربرد مدل سازی تاریخچه تدفین و حرارتی در بررسی وضعیت بلوغ سنگ های منشاء گدوان و کژدمی در میدان پارس جنوبی،کنفرانس ملی علوم معدنی،Sari،،،https://civilica.com/doc/307185

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 30,722
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support