Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر معماری داخلی بر روند یادگیری کودکان

Year: 1392
COI: DANESH03_108
Language: PersianView: 1,697
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پرهام مشایی شکوهی - کارشناس ارشد معماری ، مدرس گروه معماری داخلی دانشگاه مازیار
صفا حسن پور گلشنی - دانشجوی کارشناسی معماری داخلی موسسه آموزش عالی مازیار رویان
یاسمن طایفه باقرخان - دانشجوی کارشناسی معماری داخلی موسسه آموزش عالی مازیار رویان

Abstract:

بدون شک پدیده یادگیری، مهمترین پدیده روانی در انسان و موجودات تکامل یافته می باشد، به این دلیل که پایه و اساس بسیاری از مسائلی است که موجب می شود انسان از نظر روانی از سایر موجودات و دیگر همنوعان خود متمایز گردد. یادگیری بخش مهمی در زندگی هر فرد است . از راه یادگیری، توانایی های مختلفی را کسب می کنیم. محیطزندگی و آموزشی فرد یکی از عوامل مهم و موثر در یادگیری اوست. فضایی که در اطراف ماست، بیش از آنکه ما بر آن تاثیر بگذاریم، بر ما تاثیر می گذارد محیط های یادگیری از عناصری تشکیل شدند که در کنار هم معنادار می شوند کیفیت های هر کدام از این عناصر در شکل گیری رفتارهای مختلف موثر میباشد. فیلسوف ژان پیاژه که یکی ازپژوهشگران بنام در زمینه ی رشد کودک میباشد، بر توانایی کودک در درک جهان بطور فعال تاکید بسیاری می کند و معتقد است که کودکان بطور انفعالی اطلاعات را جذب نمی کند، بلکه آنچه را در دنیای پیرامون خود می بیند، می شنوند و احساس می کنند، سپس انتخاب و تفسیر میکنند.از شاخص ترین فضاهای یادگیری، محیط هایی چون مدرسهها هستند که به نوعی خانه دوم کودکان محسوب می شوند و چگونگی معماری، اصول و عناصر تشکیل دهنده و سازماندهی این فضا اثرات قابل توجهی در روند یادگیری کودکان دارد. حال نقشی که معماری داخلی در ایجاد مناسب ترین فضا برای شکل گیری انگیزه و بالابردن میزان ادراک کودکان از انچه در آن فضا باید فرا گیرند، ایفا می کند بسیاربرجسته و حائز اهمیت است. این مقاله با بررسی موضوع یادگیری، عوامل تاثیرگذار بر یادگیری کودکان و تاثیر عناصر محیط بر یادگیری، تاثیر طراحی داخلی بر یادگیری کودکان را مورد بررسی قرار می دهد. این پروژه در انتها راهکارهای زیر را برای ایجاد فضای مناسب جهت یادگیری، ایجاد انگیزش و رغبت در کودکان را ارائه می دهد: تغییر در روند شکل گیری فضاهای آموزشی، ایجاد قوانین مختلف در فضاهای آموزشی، هماهنگی عناصر فضا.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is DANESH03_108. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/308697/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مشایی شکوهی، پرهام و حسن پور گلشنی، صفا و طایفه باقرخان، یاسمن،1392،تاثیر معماری داخلی بر روند یادگیری کودکان،3rd National Conference on Interior Design & Decoration،Isfahan،https://civilica.com/doc/308697

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • پاکزاد، جهانشاه، "الفبای روانشناسی محیط"، آرمانشهر، تهران 1391 _ ...
  • فیضی، زهرا، "مبانی روانشناسی احساس و ادراک"، پشوتن، تهران، 1385. ...
  • سیف، علی اکبر، "روانشناسی پرورشی نوین"، نشر دوران، تهران، .1389 ...
  • حقیقی، سیاوش، از اسطوره تا واقعیت، مجلات تخصصی نور، شماره54، ...
  • فرخ یامینا، " چگونه با معماری کودکان را مجذوب کنیم"، ...
  • قاضی زاده، بهرام، " اصول ومعیا طراحی آموزشی"نشر سازمان نوسازی ...
  • سلطان منش، حسن، "سازماندهی فضاهای آموزشی مدارس"، نشریه دارو و ...
  • زینعلی دهشیر، اکرم، "مدرسه ی زیبا"، کارشناس ارشد آموزش ابتدایی، ...
  • صیامی، شروین، "معلم، مدیریت کلاس، موانع و راهبردها"، نشر انجمن ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 497
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support