ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش بودجه ریزی عملیاتی بر مبنای عملکرد در صرفه جویی اقتصادی

Year: 1393
COI: ICMNG01_001
Language: PersianView: 666
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدحسام بوستانی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، داریون، ایران
سیدجمال بوستانی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، ایران
علی رنجبر - باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، داریون، علمی پژوهشی و فناوری ناحیه بسیج سپاه احمد ابن موسی(ع)، شیراز ، ایران

Abstract:

در این تحقیق نقش بودجه ریزی عملیاتی بر مبنای عملکرد در صرفه جویی اقتصادی، مورد ارزیابی قرار گرفته است صرفه جویی اقتصادی یا اصلاح الگویمصرف ضرورتی انکار ناپذیر می باشد و با توجه به اینکه نیازهای بشر نامحدود می باشد اما منابع مادی محدود می باشند ، برای بقا و توسعه و پیشرفتدر امور یک ملت نیاز به صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع می باشد. به طوری که با کمترین هزینه و مصرف منابع به بیشترین بازدهی و مطلوبیتدست یابیم. لذا فرآیند بودجه باید به نحوی باشد که صرفهجویی در هزینه ها مورد تأکید بیشتر قرار گیرد ، به خصوص آنکه در قوانین بودجه معمولاًمحدودیت هایی در انعطاف ارقام بودجه منظور میشود. تلاش در صرفهجویی هزینه ها باید به طور مستمر با تأکید بر ارزیابی مقررات قانونی موجود ، پروژهها و برنامه ها انجام گیرد ، به نحوی که ارائه خدمات در چارچوب منابع موجود امکان پذیر باشد . به طور کلی در کلیه سطوح مختلف باید یک حرکتاصلاحی ، تدریجی ، فرهنگی و آموزشی برای اصلاح الگوی مصرف و رسیدن به اهداف سند چشم انداز بیست ساله و توسعه پایدار صورت گیرد. دولت بهعنوان عامل اجرایی و مصرفی نیازمند بازنگری و اصلاح در استراتژی ها و اقدامات خود می باشد. در سال های اخیر دولت به فکر اصلاح بودجه ریزی خوداز بودجه سنتی به بودجه عملیاتی در راستای صرفه جویی اقتصادی بر آمده است. در نهایت می خواهیم بگوییم که قطعاً بودجه ریزی عملیاتی راهیمطمئن جهت صرفه جویی اقتصادی می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMNG01_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/311358/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بوستانی، سیدحسام و بوستانی، سیدجمال و رنجبر، علی،1393،نقش بودجه ریزی عملیاتی بر مبنای عملکرد در صرفه جویی اقتصادی،The first international management conference in the 21st century،Tehran،https://civilica.com/doc/311358

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • - بشری نژاد، غلی اکبر، "گستره مالی و ساختار بودجه ...
 • ا- انصاری، شاهرخ."بودجه و بودجه ریزی دولتی در ایران با ...
 • - Grizzle, Gloria a.and pettjohn, carol d. (2 002) "implementing ...
 • -Tangen, S.(2005), ":A Theoreticl Foundation for Productivity Measurement and Improvement ...
 • -Brets cheider _ alfred and vihelm revtersward _ performance budgeting ...
 • -Miler, chad. Performance budgeting : a foundation for change in ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 293
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support