Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های اصلی در مدیریت پروژه های راه سازی و ارائه راهکارهای مدیریتی

Year: 1393
COI: ICMNG01_761
Language: PersianView: 733
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امیربهنام خوانین زاده - دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات یزد، دانشکده فنی و مهندسی، گروه مدیریت ساخت، یزد، ایران
سیدفرزین فائزی - استادیار، گروه علمی عمران، دانشگاه پیام نور، تهران، ایران

Abstract:

از دیرباز شبکه های حمل ونقل ریلی و جاده ای به عنوان مهم ترین ارکان زیر بنایی هر منطقه نقش تعیین کننده ای در سیاست گذاری های اقتصادی،سیاسی، اجتماعی و ... و همچنین اعتلای رشد و توسعه همه جانبه اقتصادی و فرهنگی و سیاسی داشته اند؛ اما همیشه چه در کشور ما و چه درکشورهای توسعه یافته دیگر، چالش های مدیریتی متعددی به قدمت ساخت این گونه شبکه ها در مراحل مطالعات، ساخت و بهره برداری از این پروژه هاوجود داشته است. ازجمله مهم ترین این چالش ها، مدیریت هزینه، مدیریت زمان و مدیریت کیفیت می باشد. مدیریت زمان به طور مستقیم بر روی کاهشهزینه ها تأثیر خواهد گذاشت و از طرفی اعمال هزینه های بجا و مناسب در بخش های مطالعاتی، اجرایی و نظارتی باعث ایجاد پروژه های با کیفت و کارآیی مناسب خواهد شد. در این تحقیق سعی شده است به چالش های سه گانه مدیریتی پروژه های راه سازی با ذکر یک نمونه موردی درزمینه افزایشقیمت ها و تأثیر آن بر تورم و به تبع آن تأثیرپذیری پروژه های راه سازی پرداخته شود. در این راستا با طراحی و ارائه پرسشنامه هایی به افراد متخصص ومتصدیان این صنعت سعی در بررسی و تحقیق جوانب متعدد این گونه چالش ها گردیده است . همچنین به طور جداگانه به بررسی نقش هر یک از عواملدرگیر در ساخت پروژه های راه سازی شامل کارفرما، دستگاه نظارت و پیمانکار (سه رکن اصلی قراردادهای سه عاملی) در افزایش و یا کاهش این گونهچالش ها، پرداخته شده است. نتایج حاصله از بررسی پرسشنامه ها حاکی از نقش عمده کارفرما به عنوان اصلی ترین عامل تا خیرات در پروژه های عمرانیبود. در درجه دوم پیمانکار و پس ازآن مشاور بیشترین نقش را داشتند. در انتها سعی شده راهکارهایی در جهت کاهش چالش های پیش روی این گونهپروژه ها ارائه گردد. این راهکارهای کلیدی کمک شایانی به مدیران پروژه راه سازی می کند و راه را برای تحقیقات و ارائه راهکارهای جایگزین در آیندههموار می کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICMNG01_761. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/312102/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خوانین زاده، امیربهنام و فائزی، سیدفرزین،1393،چالش های اصلی در مدیریت پروژه های راه سازی و ارائه راهکارهای مدیریتی،The first international management conference in the 21st century،Tehran،https://civilica.com/doc/312102

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,817
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support