ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

انتخاب بهترین روش عددی برای توسعه روش گروه های کلیدی به کمک تصمیم گیری چند معیاره فازی

Year: 1393
COI: IRMC05_009
Language: PersianView: 466
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میرحسین شهامی - دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک سنگ دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد
علیرضا یاراحمدی بافقی - استادیار گروه مهندسی مکانیک سنگ دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه یزد

Abstract:

ناهمسانی و وجود ناپیوستگی ها در مقاومت و رفتار توده سنگ نقش اساسی ایفا می کند امروزه مهندسین با محدوده وسیعی از روش ها به منظور تحلیل پایداری شیبهای سنگی مواجه هستند این محدوده از روش های ساده تعادل حدی و شکست صفحه ای تا روش های تلفیقی کدهای المان مجزا و محدود گسترش یافته است کمتر از 25 سال است که بیشتر محاسبات پایداری شیب های سنگی از طریق کارهای گرافیکی یا محاسبات دستی انجام می پذیرد و موارد استثنا آن استفاده از روش های تحلیل پیشرفته شامل یافتن صفحه بحرانی از طریق برنامه های ساده می باشد. در چند دهه اخیر شماری از روش های عددی ارائه شده اند که با استفاده از کامپیوترها جایگاه ویژه ای هم از لحاظ محاسبه تنش ها و تغیر مکان ها و هم از نظر برآورد گسیختگی توده سنگ های شامل شیب های سنگی یافته اند. از طرفی با توجه به اینکه تحلیل پایداری توده سنگ درزه دار منجر به بررسی گروه هایی از بلوک ها می شود که بصورت بالقوه برای پایداری یک شیب سنگی خطرناک می باشند لذا شناسایی این گروه های کلیدی مهم می باشند تلفیق روش گروه های کلیدی با روش های عددی موجب افزایش سرعت و دقت تحلیل خواهد شد و همچنین امکان توسعه این روش را در سه بعد فراهم می آورد در روش تحلیل گروه های کلیدی بلوک ها صلب فرض می شوند بنابراین این روش در توده سنگ هایی که از ماده سنگ با مقاومت بالایی تشکیل شده و ناپیوستگی ها بیشترین تاثیر را در رفتار توده سنگ دارد بکار می رود برای افزایش کارایی دقت و سرعت روش گروه های کلیدی تلفیق آن با یکی از روش های عددی مورد توجه می باشد تا ضمن توسعه این روش مسکل زمان زیاد محاسبه و کمبود حافظه در روش های عددی مرتفع گردد در این مقاله ابتدا به بررسی روش گروه های کلیدی پرداخته شده و در انتها به کمک روش تصمیم گیری چند معیاره فازی بهترین گزینه از میان روش های عددی جهت تلفیق با روش گروه های کلیدی معرفی می گردد.

Keywords:

روش های عددی , روش گروه های کلیدی , DDA , شیب سنگ درزه دار , تصمیم گیری چند معیاره فازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318489/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شهامی، میرحسین و یاراحمدی بافقی، علیرضا،1393،انتخاب بهترین روش عددی برای توسعه روش گروه های کلیدی به کمک تصمیم گیری چند معیاره فازی،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/318489

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,203
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support