ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین پارامترهای مقاومت برشی تحت تاثیر تنش تک محوره در سنگ های کلاس II با استفاده از تئوری کلمب، موهر

Year: 1393
COI: IRMC05_014
Language: PersianView: 936
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی محمدی - دانشجوی دکتری مکانیک سنگ- دانشگاه شهید باهنر کرمان
حسین توکلی - استادیار بخش مهندسی معدن- دانشگاه شهید باهنر کرمان

Abstract:

جهت تحلیل پایداری به روش تعادل حدی تعیین پارامترهای مقاومت برشی حاصل از نمونه های آزمایشگاهی همواره مورد توجه محققین علم مکانیک سنگ است. زیرا پارامترهای مقاومت برشی بیانگر ترکیب تنش های روی صفحه شکست در نمونه های آزمایشگاهی است. در معیار خطی کلمب در تنش های مختلف مقادیر پارامترهای مقاومت برشی ثابت است و در معیار غیر خطی هوک و براون در تنش های مختلف مقادیر چسبندگی و زاویه اصطکاک داخلی آنی تخمین زده می شود اما هیچ یک از معیارها معرف پارامترهای مقاومت برشی در لحظه شکست نیستند. در این مقاله به بررسی و تعیین پارامترهای مقاومت برشی بسیج شده در سنگ های کلاس II (سنگ های شکننده) تحت تاثیر تنش تک محوره با استفاده از تئوری کلمب و مفهوم دایره تنش موهر پرداخته می شود . برای بررسی و اعتبار سنجی رهیافت جدید با دو معیار موهر ، کلمب و هوک و براون از داده های موجود در مقالات گذشته استفاده شد. نتایج نشان می دهد زاویه شکست به دست آمده نسبت به تنش ماکزیمم بر اساس دو معیار تابعی از پوش موهر، کلمب و پوش هوک و براون است و تابع صفحه شکست نمونه آزمایشگاهی نیست. در نتیجه پارامترهای مقاومت برشی نیز تابع پوش دو معیار است و تابع صفحه شکست نمونه آزمایشگاهی نیست در نتیجه پارامترهای مقاومت برشی نیز تابع پوش دو معیار است در صورتی که بر اساس تئوری کلمب پارامتر مقاومت برشی در لحظه شکست ، چسبندگی است و زاویه اصطکاک داخلی نقشی در آن ندارد با افزایش بارگذاری ، مقدار چسبندگی نیز افزایش یافته تا در نقطه تسلیم که نمونه به حداکثر مقاومت می رسد ماکزیمم مقدار چسبندگی حاصل می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318494/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، مهدی و توکلی، حسین،1393،تعیین پارامترهای مقاومت برشی تحت تاثیر تنش تک محوره در سنگ های کلاس II با استفاده از تئوری کلمب، موهر،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/318494

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,913
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support