ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پیش بینی میزان نشست سطح و ارزیابی تاثیر طول گام حفاری بر میزان نشست سطح زمین ناشی از تونلسازی (مطالعه موردی تونل مترو قم)

Year: 1393
COI: IRMC05_035
Language: PersianView: 522
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد عبداللهی پور - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مکانیک سنگ دانشگاه صنعتی اصفهان
لهراسب فرامرزی - عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی معدن دانشگاه صنعتی اصفهان

Abstract:

تونل سازی در نواحی کم عمق شهری و در زمین های نرم همواره با مخاطراتی همراه است که نادیده گرفتن آنها می تواند نتایج ناخوشایندی در بر داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که عوامل مختلفی مانند نوع و جنس زمین، عمق نسبی تونل، شرایط و حالت های تنش های موجود روش حفاری تونل، نوع سیستم نگهداری و ... بر میزان نشست سطح زمین در اثر حفر تونل ها اثر می گذارند. به طور کلی حفر تونل و دیگر سازه های زیرزمینی منجر به حذف توده ای از خاک و سنگ محل و بروز تغیرات قابل توجه در وضعیت تنش اطراف انها می گردد. از جمله پدیده مهم ناشی از این دست خوردگی وقوع نشست هایی در سطح زمین است که این امر به ویژه در مورد تونل های کم عمق حفر شده در مناطق شهری و به خصوص به هنگام عبور از زیر مناطق مسکونی شهرها از اهمیت خاصی برخوردار است. بنابراین برای جلوگیری از خسارت های وارده ناشی از حفر تونل بر روی سازه های سطحی و یرزمینی میزان نشست باید پیش بینی شود. در این تحقیق به بررسی این موضوع در مترو قم پرداخته شده است. خط A قطار شهری قم با طول حدود 14700 متر و تعداد 14 ایستگاه بوده که حفر ایستگاه های A14 تا A3 با ماشین تونل زنی (TBM) پیش بینی و ایستگاه های A3 تا A1 به روش تونلسازی مرحله ای (سنتی) اجرا شده است با توجه به دو روش حفاری مورد استفاده در تونل خط A مترو قم؛ در این تحقیق به بررسی موضوع نشست در حد فاصل ایستگاه A3 (ولیعصر) تا A2 (بقیه الله) که با روش سنتی اجرا شده پرداخته شده است.در ادامه منحنی نشست عرضی مربوطه بررسی شده است و سپس تاثیر حفر بخش پایینی تونل (bench) بر بخش بالایی تونل (top) بررسی گردید که افزایش حدود 1/1 سانتی متری در نشست سطح زمین مشاهده شد. به منظور تعیین طول بهینه گام حفاری تحلیل هایی با طول گام های حفاری 0/5، 0/7، 0/9، 1/1، 1/3، 1/5 و 1/7 متری انجام شده است. برای این منظور از نرم افزار FLAC3D و مدل رفتاری موهر-کولمب استفاده شده است. نتایج نشان می دهد با افزایش طول گام حفاری میزان نشست ها در سطح زمین افزایش پیدا می کند و نیز اینکه تونل در طول گام های 0/5 تا 1/5 متری پایدار بوده و در طول گام های بیشتر پتانسیل ناپایداری زیاد است.

Keywords:

نشست، گام حفاری، مرو قم، نرم افزار FLAC3D

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_035. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318515/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عبداللهی پور، حامد و فرامرزی، لهراسب،1393،پیش بینی میزان نشست سطح و ارزیابی تاثیر طول گام حفاری بر میزان نشست سطح زمین ناشی از تونلسازی (مطالعه موردی تونل مترو قم)،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،،،https://civilica.com/doc/318515

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,930
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support