ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سازه ای تقاطع تونل های خط 6 و 7 متروی تهران

Year: 1393
COI: IRMC05_056
Language: PersianView: 665
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد عجم زاده - کارشناس ارشد مکانیک سنگ شرکت مهندسین مشاور گنو
مسعود ظهیری - کارشناس ارشد مکانیک سنگ شرکت مهندسین مشاور گنو

Abstract:

یکی از مباحث اصلی در بحث تونلسازی مکانیزه در مناطق شهری طراحی پوشش سگمنتال بتنی می باشد که این امر در محل نزدیک با دیگر سازه ها و مستحدثات از اهمیت بسزایی برخوردار می شود زیرا در این مناطق میزان بارهای وارده بر پوشش بتنی تغیر یافته و نیاز به بررسی و در صورت نیاز طراحی مجدد دارد. در این مقاله به بررسی اندرکنش بین تونل های خط 6 و 7 متروی تهران در محل تقاطع با یکدیگر و به کمک نرم افزار FLAC3D پرداخته شده است در محل تقاطع تونل خط 7 متروی تهران با فاصله 1/7 متر از روی تونل خط 6 عبور خواهد نمود. بر اساس نتایج بدست آمده مشاهده شد در صورتی که خط 6 قبل از خط 7 از محل تقاطع دو تونل عبور کند مقادیر نشست ها (4/91 سانتیمتر) کمتر از حالت عکس (5/4 سانتیمتر) خواهد بود. زمانیکه خط 7 از بالای خط 6 عبور می کند تمامی جفت نیرو- ممان ها در داخل منحنی اندرکنش قرار می گیرند که نشان دهنده این موضوع می باشد که سگمنت های خط 6 می توانند نیروهای ناشی از عبور خط 7 را تحمل کنند حتی در صورتی که بار زلزله وجود داشته باشد همچنین در حالتی که خط 6 از زیر خط 7 عبور می کند حالت بحرانی تری نسبت به حالت قبلی بوجود می آید. در این حالت در برخی داز مراحل حفاری خط 6، سگمنت های خط 7 در مرز بحرانی قرار می گیرند و در صورت اعمال بار زلزله به مرحله نهایی ، ممان- نیروی بوجود آمده خارج از منحنی اندرکنش قرار می گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_056. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318536/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عجم زاده، حامد و ظهیری، مسعود،1393،بررسی سازه ای تقاطع تونل های خط 6 و 7 متروی تهران،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/318536

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support