ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین فشار سینه کار با استفاده از روش های تحلیلیو تجربی در روش EPB (مطالعه موردی: متروی قم)

Year: 1393
COI: IRMC05_068
Language: PersianView: 615
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جابر حسینی - دانش اموخته کارشناسی ارشد مهندسی استخراج معدن
حسین جلالی فر - دانشیار بخش مهندسی معدن دانشگاه شهید باهنر کرمان
جعفر حسن پور - استادیار دانشکده زمین شناسی دانشگاه تهران
جلیل قلیچ زاده - کارشناس ارشد زمین شناسی مهندسی موسسه مهندسین مشاور ساحل

Abstract:

بسیاری از تونل ها در زمین های ضعیف حفر می شوند. این تونل ها در عمق های کم و نزدیک به سازه های سطحی ساخته می شوند. امروزه مهم ترین روش در حفر تونل های مترو در شهرها تونل سازی سپری است. هنگام طراحی و ساخت تونل های شهری توجه به نشست و ایمنی سازه های اطراف بسیار مهم است. نشست زمین می تواند منجر به آسیب و تخریب ساختمان های و سایر سازه های زیرزمینی شود. یکی از پارامترهای مهم در حفر تونل به وسیله EPBS در محیط های شهری فشار جبهه کار است تعیین دقیق این پارمتر در کنترل نشست و بالا زدگی بسیار موثر است . اعمال فشار کمتر یا بیشتر از حد تعادلی به ترتیب باعث ریزش و بالازدگی در سطح زمین ، آسیب به ساختمان های اطراف تونل و افزایش هزینه ها می شود. فشار لازم برای نگهداری جبهه کار تونل با استفاده از سرعت گردش نقاله مارپیچ به عنوان تابعی از نرخ نفوذ ماشین کنترل می شود روش های محاسبه فشار سینه کار به سه گروه تجربی تحلیلی و عددی تقسیم می شوند . اکثر روش های تحلیلی بر اساس معادلات تعادل حدی می باشند. در این مقاله تونل خط A متروی قم مورد مطالعه قرار گرفته است برای حفر 10km از آن از یک TBM با شیلد EPB استفاده شده است. در این پژوهش فشار مورد نیاز برای پایداری سینه کار با استفاده از روش های تحلیلی و تجربی بررسی شده است. همچنین نتایج روش های تحلیلی و تجربی با نتایج مدل سازی عددی مقایسه شد. در این تحقیق پایداری جبهه کار در تونل متروی قم با استفاده از رو ش های تجربی- تحلیلی و عددی (تفاضل محدود) بررسی شده است سپس مقادیر بدست آمده از این روش های با هم مقایسه شده است. به منظور مدل سازی عددی از نرم افزار FLAC3D استفاده شد. نتایج مدل سازی و روش های تحلیلی همخوانی دارند.

Keywords:

فشار نگهداری سینه کار , EPBS , روش های تحلیلی , خط A متروی قم , مدل سازی عددی , تفاضل محدود , FLAC3D

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRMC05_068. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318548/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، جابر و جلالی فر، حسین و حسن پور، جعفر و قلیچ زاده، جلیل،1393،تعیین فشار سینه کار با استفاده از روش های تحلیلیو تجربی در روش EPB (مطالعه موردی: متروی قم)،5th Iranian Rock Mechanics Conference ،Tehran،https://civilica.com/doc/318548

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support