Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان و بازیافت انواع کاغذ و مقوا و انرژی حاصله ازآنها در پسماندهای شهری و مدیریت آنها(مطالعه موردی: ایران و جهان)

Year: 1393
COI: CEE07_093
Language: PersianView: 909
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فریبا بابائی آبکنار - دانشجوی کارشناسی ارشد گروه علوم محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، اهواز، ایران
ندا اورک - دکترای علوم محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز، اهواز، ایران

Abstract:

با توجه به نقش بازیافت در کاهش تولید زباله و هزینه های دفع آن و سود اقتصادی ناشی از بازیافت در محل تولید توسط تولیدکنندگان زباله از جایگاه و اولویت اصلی در مدیریت پسماندها برخوردار می باشد. با توجه به اهمیت بازیافت کاغذ و مقوا، هدف از اینمقالهبررسی میزان و بازیافت انواع کاغذ و مقوا و انرژی حاصله از آنها در پسماندهای شهری می باشد. اگرچه بیش از 40 طبقه بندی برای کاغذ وجود دارد، اما کاغذهای زائد موجود در پسماندهای شهری بطور معمول شامل روزنامه ها، کتاب ها و مجله ها، کاغذهای چاپی و تبلیغاتی تجاری، کاغذهای اداری، کاغذهای مقوایی، کاغذهای دسته بندی، سایر کاغذهای غیر دسته بندی، دستمال کاغذی و دستمال توالت و کاغذهای مقوایی موجدار می باشد.نتایج تحقیقات نشان داده است که با مقایسه کلان شهرهای ایران بیشترین تولید کاغذ و مقوا مربوط به شهر تهران با میزان24.5% و پس از آن به ترتیب دلیجان و اصفهان با میزان 6.80% و 5.51% بوده و بیشترین درصد بازیافت کاغذ و مقوا مربوط به شهر تهران بوده با میزا ن 1/32% و بعد از آن به ترتیب اصفهان و دلیجان با 39/15% و 4.2% بوده است و همچنین با مقایسه نتایج دو کشور هند و شهرMostaganemدر غرب الجزایر نشان داده است که بیشترین تولید کاغذ و مقوا مربوط به کشور هند به میزان 47% و کمترین مربوط به Mostaganemبه میزان 15/9% بوده و بیشترین میزان بازیافت مربوط به همین شهر با میزان 31/1% بوده است.بازیافت یک تن کاغذ منجر به صرفه جویی در 6953 گالن آب، 463 گالن نفت، 587 واحد کاهش آلودگی هوا و 4077 کیلووات انرژی می شود

Keywords:

انواع و میزان کاغذ و مقوا , بازیافت و بازیابی انرژی , پسماندهای شهری , راهکارهای مدیریتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEE07_093. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/318677/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابائی آبکنار، فریبا و اورک، ندا،1393،بررسی میزان و بازیافت انواع کاغذ و مقوا و انرژی حاصله ازآنها در پسماندهای شهری و مدیریت آنها(مطالعه موردی: ایران و جهان)،The 7th Conference & Exhibition on Environmental Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/318677

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 12,418
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support