ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی شاخصهای پتروفیزیکی در سازندهای نفتی با استفاده از مفاهیم چینه شناسی سکانسی، مثالی از سازند آسماری در میدان مارون

Year: 1384
COI: SGSI09_050
Language: PersianView: 1,349
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

وحید توکلی - دانشگاه تهران، دانشکده علوم
عبدالحسین امینی - دانشگاه تهران، دانشکده علوم
آرامه ایمن دوست - دانشگاه تهران، دانشکده علوم

Abstract:

ارزیابی شاخصهای پتروفیزیکی از قبیل تخلخل و تر اوایی و درک ارتباط این پارامترها با مفاهیم چینه شناسی سکانسی از موضوعات مورد علاقه بسیاری از محققین می باشد . یکی از بهترین روشهای درک این ارتباط تعیین رده های پتروفیزیکی فابریک سنگ ) ) Rock fabric petrophysical classes است که به بررسی ارتباط فابریک سنگ با ت خلخل و تراوایی می پردازد . برای دست یابی به این منظور در سازند آسماری در میدان مارون از اطلاعات مغزه مربوط به پنج چاه و لاگهای مربوط به دو چاه استفاده گردید . با توجه به اطلاعات مذکور تعداد 5 سکانس اصلی در این سازند تشخیص داده شد و با محاسبه رده های پتروفیزی کی فابریک سنگ ، چگونگی تغییرات این رده ها در هر سکانس و نیز در کل میدان مورد بررسی قرار گرفت . نتایج نشان داد که از سمت شرق به غرب میدان با عمیق شدن حوضه میزان این رده ها افزایش می یابد، این روند از قاعده به سمت بالای آسماری نیز مشاهده می شود . در هر سکانس ن یز در ابتدای بالاآمدن آهسته سطح آب دریا ) ) LST میزان رده ها کاهش پیدا کرده که نشان دهنده افزایش انرژی محیط می باشد . در ابتدا و انتهای مرحله بالا آمدن سریع سطح آب دریا(TST ) میزان رده ها افزایش پیدا کرده و فقط در بخش میانی این مرحله شاهد کاهش میزان رده ها هس تیم که بیانگر افزایش انرژی ناشی از قرارگیری در زون شکست امواج می باشد . با عبور از مرز mfs و پیشروی مجدد رخساره ها به سمت دریا و نزدیک شدن به مرز سکانسی همزمان با افزایش انرژی و تأثیر فرایندهای دیاژنتیک، رده ها کاهش می یابد

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI09_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/31942/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توکلی، وحید و امینی، عبدالحسین و ایمن دوست، آرامه،1384،ارزیابی شاخصهای پتروفیزیکی در سازندهای نفتی با استفاده از مفاهیم چینه شناسی سکانسی، مثالی از سازند آسماری در میدان مارون،9th Symposium of Geological Society of Iran،Tehran،،،https://civilica.com/doc/31942

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,807
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support