ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پارامترهای عملیاتی جهت بهبود کیفیت پساب صنعتی خروجی از راکتور همزن دار دوم واحد پیش تصفیه و بهینه سازی شرایط عملیاتی

Year: 1393
Publish place:
COI: PASAB05_015
Language: PersianView: 388
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهنام کشاورزی - شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی – پالایشگاه اول
محمدمسعود عاطف - شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی – پالایشگاه اول
آلیسون زمانپور - شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی – پالایشگاه اول
فرشاد فرهبد - شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی – پالایشگاه اول

Abstract:

مشکلات محیطی تصفیه خانه ها در جهان از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به همین جهت محققین به دنبال رفع وبررسی این مشکلات می باشند. رسوبات جامد زیستی یکی از اجزای مهم در راکتورهای تصفیه فاضلاب های لجن فعال میباشد. در این تحقیق به بررسی نقش بالقوه تراکم توده های زیستی در تغییرات فصلی پرداخته شد. بدین منظور تاثیر دمایی فصول مختلف به مدت 1 سال در چهار سیستم فعال فاضلاب هوازی و بی هوازی در مقیاس راکتور، از لحاظ بافت، مقدار رشتهای، تراکم و ته نشین پذیری مورد بررسی قرار گرفتند. بر اساس نتایج تجربی مقادیر مربوط به تراکم و چگالی توده هایزیستی در تمامی تصفیه خانه ها در هوای گرم بیشتر از هوای سرد بود. در 3 سیستم از کل چهار سیستم، میزان ته نشین پذیری بسیار پایین بود و با مقدار تراکم توده زیستی نسبت عکس داشت. نتایج به دست آمده نشان می دهند که تغییراتچگالی نقش مهمی در میزان ته نشین پذیری لجن فعال به صورت فصلی در سیستم های تصفیه فاضلاب در مقیاس کامل،بازی می کند. تغییرات در تراکم زیستی مربوط به تغییر مقدارNVSS تفاوت کل جامدات معلق و جامدات معلق فرار) درتوده زیستی می باشد و همچنین مقادیرNVSSدارای ارتباط مستقیم با تراکم توده زیستی در هر 4 سیستم دارد. تغییرات زنجیره پلی فسفات عاملی شاخص در NVSSفصلی و تغییرات تراکم در یکی از 4 تصفیه خانه می باشد. مقادیر فیلامنت و تغییرات توده زیستی نقش بسیار مهمی در تغییرات فصلی ته نشینی لجن فعال دارند. مقادیر پایینتر تراکم در هوای سرد با بالا بردن فسفات غیر محلول و یا بالا بردن میزانNVSSتوده زیستی حاصل می گردد. نظارت بر تراکم از طریق پایش عواملی نظیرPnsپلی فسفات ذخیره شده در توده لجن) وNVSSو مشاهدات میکروسکوپی فیلامنت ها میتواند به درک جامع تری از تغییرات فصلی در میزان ته نشین پذیری کمک کند.

Keywords:

لجن فعال، تصفیه بیولوژیکی، تراکم لجن، شاخص حجمی لجن

Paper COI Code

This Paper COI Code is PASAB05_015. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/324559/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کشاورزی، بهنام و عاطف، محمدمسعود و زمانپور، آلیسون و فرهبد، فرشاد،1393،بررسی پارامترهای عملیاتی جهت بهبود کیفیت پساب صنعتی خروجی از راکتور همزن دار دوم واحد پیش تصفیه و بهینه سازی شرایط عملیاتی،پنجمین کنفرانس آب،پساب و پسماند،Tehran،،،https://civilica.com/doc/324559

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • R.J. Seviour, L.L. Blackall, The Microbiology of Activated Sludge, Springer, ...
 • D. Jenkins, M.G. Richard, G.T. Daigger, Manual on the Causes ...
 • A.M.P. Martins, K.R. Pagilla, J.J. Heijnen, M.C.M. van Loosdrecht, Bulking ...
 • A.D. Andreadakis, Physical and chemical properties of activated sludge floc, ...
 • B.Q. Liao, D.G. Allen, I.G. Droppo, G.G. Leppard, S.N. Liss, ...
 • B. Jin, B.M.Wilen, P. Lant, A comprehensive insight into floc ...
 • B.M.Wilen, D. Lumley, A. Mattsson, T. Mino, Relationship between floc ...
 • J. Kruit, J. Hulsbeek, A. Visser, Bulking sludge solved? Water ...
 • K. Andreasen, L. Sigvardsen, Experiences with sludge settleability in different ...
 • L. Graveleau, E. Cotteux, P. Duchene, Bulking and foaming in ...
 • A.J. Schuler, H. Jang, Causes of variable biomass density and ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support