Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاوش پایگاه اطلاعات خطوط راه آهن

Year: 1386
COI: IDMC01_062
Language: PersianView: 2,347
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شروان عطایی - استادیار دانشکده راهآهن دانشگاه علم و صنعت
سعید محمدزاده - استادیار دانشکده راهآهن دانشگاه علم و صنعت

Abstract:

به مدد پیشرفت فنآوری، امکان اندازهگیری و ذخیره اطلاعات بصورت خودکار در حوزههای مختلف علوم فراهم آمده است و از اینرو بشر در حوزههای مختلف علمی غرق دنیای اطلاعات شده و راه برای مدلسازی دقیقتر سیستمهای پیچیده، مبتنی بر اطلاعات بجای بهرهمندی از سیستم خبره مبتنی بر دانش متخصص فراهم آمده است . به عنوان مثال در حوزهی مهندسی خطوط راهآهن، به کمک ماشین اندازهگیری خط، روزانه صدها کیلومتر از نامنظمیهای هندسی خطوط اندازهگیری میشود که مدیریت تعمیر و نگهداری پیشبینانه و تصمیمگیری صحیح و استفاده کارآ و مفید از اطلاعات موجود، مستلزم خودکار کردن پردازش این اطلاعات خام و تبدیل آن به معرفت در قالب به خدمت - گیری روشهای نوین دادهکاوی میباشد . دادهکاوی در مقایسه با پرس و جوی ساختاریافته از اطلاعات، این ویژگی را دارد که در دادهکاوی بجای پرسش یک رابطه مشخص، الگوها و روابط ارزشمند بین آنها که از پیش مشخص نیست، از حجم انبوهی از اطلاعات استخراج میشود . دادهکاوی را میتوان یادگیری ماشینی ( خودکار ) استقرایی قلمداد کرد که به هدفی واقع در یک طیف که مدلسازی مبتنی بر اطلاعات برای پیشبینی در یک سوی آن و مدلسازی مبتنی بر اطلاعات برای توصیف در سوی دیگر آن قرار دارد، انجام میشود . این یادگیری در کشف الگوها و روابط بین آنها تجلی پیدا میکند و آن را میتوان در قالب سه رویکرد طبقهبندی ( یادگیری باسرپرست ) ، خوشه یابی ( یادگیری بدون سرپرست ) و قواعد انجمنی تقسیمبندی کرد . روش های مختلفی همچون روش های آماری، تصمیمگیری بیزین، شبکه عصبی مصنوعی، استراتژی های تکاملی و استفاده از نظریه مجموعههای فازی را میتوان برای کشف الگو و روابط بین آنها بکار برد و نرمافزارهای متنوعی بر اساس هر کدام از این روشها توسعه داده شده است . در این مقاله کاوش پایگاه اطلاعات نامنظمی هندسی خطوط راه آهن به منظور کشف الگو و رابطه مبتنی بر استخراج قواعد انجمنی و طبقهبندی درختی و خوشهیابی، که سه شکل اصلی بازنمایی خروجی یادگیری مبتنی بر دادهکاوی میباشد، ارائه شده است .

Keywords:

داده کاوی , استخراج دانش از اطلاعات , پایگاه اطلاعات خطوط راه آهن , طبقه بندی , خوشه یابی , قواعد انجمنی , نرم - افزار دادهکاوی weka

Paper COI Code

This Paper COI Code is IDMC01_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/33039/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عطایی، شروان و محمدزاده، سعید،1386،کاوش پایگاه اطلاعات خطوط راه آهن،1st Iran Data Mining Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/33039

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 2 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 23,868
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support