ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارائه الگوی پیشنهادی برای استفاده از مشارکت های مردمی در حوزه مدیریت بحران با ایجاد ارتباط بین ازمان های دولتی و مردم

Year: 1386
COI: INDM03_139
Language: PersianView: 2,039
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بیژن یاور - کارشناس معاونت آمادگی و هماهنگی عملیات مقابله سازمان پیشگیری و مدیر
آمنه اشتری ماهینی - کارشناس معاونت آمادگی و هماهنگی عملیات مقابله سازمان پیشگیری و مدیر

Abstract:

با توجه به آسیب پذیری بالای محیط های شهری و روستایی در برابر سوانح طبیعی و از سوی دیگر امکانات و منابع معین و محدود سازمان های دولتی، نمی توان انتظار داشت که نیروهای دولتی متولی امر مدیریت بحران کلیه وظایف محوله در راستای نیل به اهداف موجود خود را به صورت متمرکز انجام دهندو حضور مردم آگاه، در این فعالیت ها ضروری می نماید بنابر این وجود یک پل ارتباطی بین این سازمان ها و مردم به اشاعه و ارتقاء فرهنگ پیشگیری از اثرات سوانح طبیعی و آمادگی مقابله در برابر آنها کمک بسزایی خواهد نمود. نهادها و تشکل های مردمی به دلیل سبقه، نوع گفتمان و ادبیات مردمی که دارند می توانند به راحتی با مردم ارتباط برقرار نموده و فرهنگ سازی و سازماندهی مؤثری در حوزه مدیریت بحران و اهداف آن داشته باشند .به نظر می رسد این ارتباط علاوه بر حصول هدف ذکر شده، باعث ارتقاء اثر بخشی فعالیت های مورد نظر در سازمان های دولتی شده و مدیریت بهینه غیر متمرکزی در فازهای مختلف چرخه مدیریت بحران اعمال نموده و به مشورت دهی و تدوین و تأثیر گذاری بر فعالیت های مشابه کمک می نماید. در این مقاله با شناخت به دست آمده از سازمان های دولتی مدیریت بحران در کشور عزیزمان ایران و فرصت های به وجود آمده از طریق تأسیس شورای شهر و شورایاری محلات و نیز قدمت وجود نهادهای مردمی سعی شده است تا الگویی برای توسعه استفاده از توان و ظرفیت مردم در جهت تحقق اهداف سازمان های دولتی در امر مدیریت بحران ارائه شود. این الگو شامل تعریف روابط فی مابین ، هدف گذاری و تعیین محتوای فعالیت ها و شیوه سازماندهی می باشد . مسلماً در این الگو جهت ظرفیت سازی و نوانمند نمودن گروه های مردمی در امر پیشگیری و کاهش اثرات ، آموزش و آمادگی مقابله در برابر سوانح پیشنهاداتی لحاظ شده است.

Keywords:

سازمان های دولتی، سازمان های غیر دولتی،نهادها و تشکل های مردمی رسمی ، نهادها و تشکل های مردمی غیر رسمی

Paper COI Code

This Paper COI Code is INDM03_139. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/33327/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یاور، بیژن و اشتری ماهینی، آمنه،1386،ارائه الگوی پیشنهادی برای استفاده از مشارکت های مردمی در حوزه مدیریت بحران با ایجاد ارتباط بین ازمان های دولتی و مردم،3rd International Conference on Integrated Natural Disaster Management،Tehran،https://civilica.com/doc/33327

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

3.67
3 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 1
3 0
2 1
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper ارائه الگوی پیشنهادی برای استفاده از مشارکت های مردمی در حوزه مدیریت بحران با ایجاد ارتباط بین ازمان های دولتی و مردم
حامد شاطرزاده یزدی (1398/09/18): علی رغم اینکه مقاله کوتاه است لکن مختصر و مفید و نسبتا جامع می باشد. نقطه ضعف جدی آن عدم رفرنس دهی و درج منابع است

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support