ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ماهیت تحول از منظر معنا گراییساختار گرایی و پسا ساختار گرایی و دلالت های آن بر تعلیم و تربیت

Year: 1392
COI: PESI04_026
Language: PersianView: 759
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

احمد سلحشور - استادیار دانشگاه بوعلی سینا دانشکده ادبیات گروه علوم تربیتی
مصطفی کریمی - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تاریخ و فلسفه ی آموزش و پرورش دانشگاه بوعلی سینا همدان
معصومه ختکدار - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته تاریخ و فلسفه ی آموزش و پرورش دانشگاه بوعلی سینا همدان

Abstract:

تعلیم و تربیت نه تنها درعینیت بخشیدن به زندگی مادی و معنوی فرد متوقف و محدود نمی شود بلکه تمام شئون اجتماعی اورا دربرمیگیرد و ازاین طریق باعث رشد وتحول اساسی جامعه میگردد ازانجا که تعلیم و تربیت با انتقال اطلاعات جامعه زبانی مفاد و محتوای متون تربیتی و تعاملات تربیتی سروکار دارد با معناگرایی ارتباط می یابد ازمفاهیم اساسی که درهمه مکاتب ساختارگرایی و پساساختارگرایی حفظ شده میتوان نشانه و معنا را به عنوان مهمترین آنها نام برد قیطوری 1387 معنایی گرایی مطالعه رفتارانسان است که درابعاداجتماعی زبان تمرکز می یابد باتوجه به اینکه هرمتن یاکلام تربیتی اطلاعات و دانسته های فراوانی درخود نهفته دارد باید با آن به عنوان موضوعی شناخت برخورد کرد میثمی 1386 معناگرایی درپی کشف چگونگی سازماندهی این دانسته ها و بررسی تاثیر معنایی آنها دراست این موضوع ازآن جنبه حائز اهمیت است که اشنایی با نظریات تربیتی گوناگون برای سیاست گذاران طراحان و جریان فعالیت های تربیتی قدرت انتخاب بیشتری فراهم می کند وامکان تجهیز آنان به رویکرد گزینشی درعرصه برنامه ریزی را میسر می سازد پورآذین 1391 پژوهش حاضر برآن است تابابررسی نقش نظریه معناگرایی درشکل گیری مفهوم تحول درمعنا و پیامدهای آن را برا یتعلیم و تربیت بیان کند بدین منظور ساختارگرایی و پساساختارگرایی به عنوان رویکردهای مهم این نظریه مورد بررسی قرارمیگیرد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PESI04_026. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/336192/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سلحشور، احمد و کریمی، مصطفی و ختکدار، معصومه،1392،بررسی ماهیت تحول از منظر معنا گراییساختار گرایی و پسا ساختار گرایی و دلالت های آن بر تعلیم و تربیت،Fourth Conference of Philosophy of Education،Mashhad،https://civilica.com/doc/336192

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • باقری، خسرو.(127. دی‌گاه های جدی در فلسفه ی تعله و ...
 • _ بسی نظریه‌ی معناگرایی (ساختارگرایی و پساساختارگرایی) دلات‌های آن بر ...
 • سجادی، سید مهدی؛ دشتی، زهرا.(1387). تبیین و تحلیل تعلیم و ...
 • سیلی، نادر. (1388). جستجوی خلاقیت و کل نگری در برناه ...
 • سولومون، رابرت ک. (1379).فلسفه اروپایی:از نیمه دوم قرن هجدهم تا ...
 • فرمهنی فراهانی، محسن. (1383). پست مدرنیسم و تعلیم و تربیت، ...
 • «مبانی فلسفی تحول در نظام آموزش و پرورش ایرانه 9-8 ...
 • قیطوری، عامر. (1378). زبان، نشانه و معنی، مجله نامه فرهنگ، ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 9,794
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support